مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان ورزقان:

تشکیل ۱۱ صندوق قرض الحسنه/ ساخت بیش از ۱۰ واحد مسکونی در مناطق محروم ورزقان

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان ورزقان گفت: بیش از ۱۰ باب ساخت خانه محروم در روستاهای روادنق، آقابابا سنگ، مزرعه شادی، مزرعه سواره، خوئین دیزج، جاجان، دستجرد و لنبران داشتیم.

محمد مهدیان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری آوای ورزقان از تشکیل ۱۱ عدد صندوق قرض الحسنه در شهرستان ورزقان خبر داد و گفت: در ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه شهری و روستایی که از طرح‌های اعطلای بسیج محسوب می‌شود، توانستیم به تعداد ۱۱ صندوق در شهر ورزقان ۲ صندوق و در روستاهای گویجه سلطان، صومعه‌دل، تخمدل، بکرآباد، مهترلو، علویق، اندریان، نچق، ایری علیا تشکیل دهیم، در کل هزار نفر عضو این صندوق ها هستند.

وی در ادامه به بحث مهم اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید اشاره کرد و گفت: با حمایت‌های ویژه فرمانده ناحیه در ۳ سال اخیر مبلغ ۱ میلیارد ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات در قالب اقتصاد مقاومتی و حمایت از اشتغال‌زایی در شهرستان ورزقان به بخش‌های تولید قارچ خوراکی، کشاورزی، دامداری، فرش بافی و پرورش زنبور عسل داده شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان ورزقان به ساخت خانه محروم در روستاهای مختلف برای محرومان اشاره کرد و افزود: بیش از ۱۰ باب ساخت خانه محروم در روستاهای روادنق، آقابابا سنگ، مزرعه شادی، مزرعه سواره، خوئین دیزج، جاجان، دستجرد و لنبران داشتیم که جا دارد از کمیته امداد امام‌(ره) و بخشدار مرکزی که در این موضوع حمایت کردند تشکر کنم.

مهدیان به دیگر خدمات بسیج سازندگی سپاه ورزقان اشاره کرد و ادامه داد: در تعمیر و ساخت مساجد که تعدادی نیز در زلزله سال ۹۱ آسیب دیده بودند فعالیت چشمگیری داشتیم و توانستیم تعداد زیادی از مساجد را تعمیر و رنگ آمیزی کنیم.

وی به آوای ورزقان گفت: در بخش فرهنگی نیز ۴۰ مورد رنگ‌آمیزی و بهسازی دیوار مدارس محروم و توزیع کیف و کفش در بین دانش‌آموزان شهرستان را داشتیم و همچنین بیش از ۸ مورد جهیزیه برای نوع عروس‌ها تهیه شده است تا بدون دغدغه به خانه بخت بروند.

مهدیان در پایان یاد آور شد: در سال ۹۷ در برنامه‌ها و طرح‌های بسیج سازندگی شهرستان ورزقان بیش از ۲۰۰ نفر در گروه‌های جهادی حضور و شرکت داشتند و توانستند ۲۰ مورد از خانه محرومان در روستاهای مختلف را تعمیر و بازسازی کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.