امام جمعه ورزقان:

قانون اساسی ایران برگرفته از قرآن و تنها قانون مستقل دنیاست

امام جمعه ورزقان گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی تنها قانون مستقل دنیاست و برگرفته از قرآن می باشد

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان، حجت‌الاسلام مهدی پورمحمد امام جمعه شهرستان ورزقان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: قانون اساسی ایران برگرفته از قرآن است و تنها قانون اساسی مستقل دنیا محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مقایسه رژیم طاعوت و انقلاب اسلامی توسط سلطنت طلبان، افزود: روحانیون و علما باید جوانان کشور را آگاه کنند و خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای آنها بازگو کنند و در مقابل سلطنت‌طلبان به ایستند.

خطیب جمعه ورزقان تصریح کرد: شبکه‌های فساد ماهواره‌ای آمریکا و غربی می‌خواهند جوانان کشور را بی‌تفاوت به بار بیاورند، کسانی که تریبون دستشان است، باید دستاوردهای بی‌پایان انقلاب اسلامی و پیشرفت‌هایش را به مردم نشان دهند.

حجت‌الاسلام پور محمد به مسائل سوریه اشاره کرد و گفت: به لطف خدا جمهوری اسلامی روز به روز قدرتمندتر می‌شود، همان‌هایی که می‌خواستند ایران از سوریه خارج شود حالا خودشان سر‌افکنده از سوریه خارج شدند.

امام جمعه شهرستان ورزقان به شب یلدا اشاره کرد و یادآور شد: برنامه‌های شب یلدا که یک سنت و رسم دیرینه در بین ایرانیان است کار پسندید‌ای است، حضور در کنار والدین و بزرگان واجب است و جمع شدن خانواده در کنار هم مهر و محبت را در بین اعضای خانواده زیاد خواهد کرد.

پورمحمد در ادامه در خصوص مسائل خانواده بیان داشت: همانطور که اسلام نیز بر آن تاکید دارد، اطاعت از پدر و مادر برای فرزندان واجب است، حمایت و حضور در کنار والدین از وظایف فرزندان است که باید رعایت شود.

وی گفت: در سال ۹۱ زلزله‌ای در شهرستان ورزقان رخ داد که انتظار داشتیم مسئولان مربوط دقت های لازم را در ساخت و نوسازی منازل مردم  را داشته باشند ولی متاسفانه آنچنان استاندارد سازی نشده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *