امام جمعه شهرستان ورزقان:

صاحبان تریبون دستاوردهای انقلاب را برای مردم تبین کنند / محاسبات غلط دولتمردان آمریکای

پورمحمد گفت: دستاوردهای گران سنگ انقلاب اسلامی بی شمار است، لذا انتظار داریم صاحبان تریبون و علما دستاورد های انقلاب را برای مردم تبین کنند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی پورمحمد در خطبه های نماز جمعه ورزقان اظهار داشت: ۹۸ درصد مردم ایران به قانون اساسی جمهوری اسلامی رای دادند، قانونی که مستقل ترین قانون اساسی جهان است.

وی به نقش آمریکای ها در رژیم پهلوی اشاره کرد و گفت: آمریکا و غربی ها از اوایل انقلاب تا به امروز هر چه در توان داشتند بر علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی بکار بردند، آن زمان برای نگه داشتن حکومت پهلوی مردم را تیرباران می کردند و امروز از نابودی نظام و نرسیدن به تولد چهل سالگی حرف می زنند.

امام جمعه ورزقان ادامه داد: محاسبات دولتمردان آمریکای همیشه غلط از آب در آمده است ، آنها با قلدری به کشورهای منطقه عراق، افغانستان و سوریه وارد شدند و با ذلت کامل از این کشورها خارج شدند.

پورمحمد در ادامه گفت: دستاوردهای  گران سنگ انقلاب اسلامی بی شمار است، لذا انتظار داریم صاحبان تریبون و علما دستاورد های انقلاب را برای مردم تبین کنند.

خطیب جمعه ورزقان به شعار معروف زمان انقلاب اشاره کرد و گفت: شعار ( استقلال آزادی جمهوری اسلامی) در نظام جمهوری اسلامی تحقق یافت و امام خمینی (ره) عزت مردم و ولایت مطلقه فقیه را به ایران ارمغان آورد.

پورمحمد به حضور آمریکای ها در زمان رژیم پهلوی در کشور اشاره کرد و گفت: آمریکای ها بدون اطلاع محمد رضا شاه جنگنده های ارتش را به کشور ویتنام می بردند و در جنگ های خود استفاده می کردند، کشور در زمان رژیم پهلوی به هیچ عنوان استقلال و عزت نداشت اما امروز مستقل ترین کشور جهان هستیم.

امام جمعه ورزقان افزود: استقرار نظام جمهوری اسلامی یکی از دستاورد های بزرگ انقلاب است، حکومت شاهنشاهی در کشور نابود و حکومت اسلامی برقرار شد و به پای استقرار نظام جمهوری اسلامی که ملت هم سهیم هستند در چهل سال عمر انقلاب ۴۰ بار انتخابات برگزار شده است و بیش از ۳۰۰ هزار شهید تقدیم کردیم.

حجت الاسلام پورمحمد گفت: مردم سختی های زیادی را تحمل کردند و ما برای آن که ایران گوهری تابان شود خون دل ها خورده‌ایم و کسانی که خون دل خوردند حافظ نظام اسلامی و رهبر انقلاب هستند و این انقلاب را به فضل خدا انشا الله با عزت و سربلندی به صاحب اصلی امام زمان (عج) تحویل خواهیم داد.

امام جمعه ورزقان به رعایت ادب و احترام در مقابل والدین و بزرگترها تاکید کرد و گفت: باید احترام پدر ، مادر و همچنین بزرگترها را نگه داریم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *