مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی

ورزقان از نظر باستا‌ن‌شناسی و منابع طبیعی یک گنجینه است / پیمانکار طرح گردشگری قلعه جوشین و قلعه بابک تا یک هفته مشخص می شود

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی گفت:شهرستان ورزقان از نظر باستا‌ن‌شناسی و منابع طبیعی یک گنجینه است و معدن مس سونگون نیز سرآمد آنهاست.

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان؛مرتضب آبدار پیش از ظهر امروز در در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی شهرستان ورزقان اظهار داشت:شهرستان ورزقان از نظر باستا‌ن‌شناسی و منابع طبیعی یک گنجینه است و معدن مس سونگون نیز سرآمد آنهاست پایتخت جوانان کشورهای اسلامی که تبریز خواهد بود از ورزقان شروع می‌شود.

وی گفت: بحث مطالعات قلعه جوشین و قلعه بابک در دست بررسی است و در یک هفته آینده پیمانکار این طرح مشخص خواهد شد و دو کیلومتر اول این احداث پروژه به سرعت انجام خواهد یافت و این مسیر گردشگری بسیار زیبا خواهد بود همچنین در سطح ملی و جهانی شناخته خواهد شد

آبدار گفت: مجوز این طرح با حمایت‌های بسیار بالای آقای علیزاده نماینده ورزقان شروع شده و به جرات می‌توان گفت که بزرگترین پروژه گردشگری استان است.

وی گفت: یک سیستم نرم افزاری طراحی شده است که مکان‌های گردشگری و طبیعی استان را به خوبی برای مهمانان و گردشگران نشان می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: قدر شهرستان ورزقان را باید بدانیم و در واقع می‌توان گفت منطقه ورزقان یک نعمت برای ما محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مسافران ایرانی وارد آذربایجان‌شرقی شدند و به واقع شهرستان ورزقان از مناطق ممتاز در بحث گردشگرپذیری است، مردم شهرستان ورزقان مردمی مهمان دوست هستند و باید قدردانشان باشیم، گردشگران خارجی بسیار از منطقه ورزقان تعریف و تمجید کردند، در شهرستان ورزقان که ظرفیت‌های بالای دارد همچنین پیست اسکی احداث می‌شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *