وعده‌ای که عملی شد/

کلنگ زنی سپتیک فاضلاب روستای سقای

اجرایی طرح سپتیک فاضلاب روستای سقای در ورزقان حضور سردار عباسقلیزاده جانشین سپاه عاشورا آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان عصر دیروز با حضور سردار عباسقلیزاده جانشین سپاه عاشورا ، علیزاده نماینده  مردم ورزقان و خاروانا ، سرهنگ صفی فرمانده سپاه شهرستان ورزقان ، سمندری معاون فرماندار  و دیگر مسئولان طرح ها و پروژه های بزرگ محرومیت زدایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا در روستاهای دور افتاده و محروم شهرستان ورزقان کلنگ زنی شدند.

طرح سپتیک فاضلاب روستای سقای در بخش خاروانای شهرستان ورزقان که بزرگترین مشکل اهالی را برطرف می کند امروز کلنگش توسط جانشین سپاه عاشورا و نماینده شهرستان ورزقان به زمین زده شد.

این طرح که تجهیزات آن توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا خریداری شده و آماده نصب است، با برآورد هزینه‌ای ۴۵۰ میلیون تومان احداث خواهد شد و آب تصفیه شده آن قابل استفاده در بخش کشاورزی خواهد بود،
سپتیک تانک ساده ترین و پر کاربردترین واحد مورد استفاده در تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب های بهداشتی – انسانی است. سپتیک تانک مخزنی است که در آن فاضلاب به کمک فرایندهایی از قبیل ته نشینی، شناور سازی ، بیولوژیکی و نی کاری تصفیه  می گردد.

طرح آبرسانی به روستای ینگجه در بخش خاروانا دومین پروژه‌ای بود امروز کلنگش به زمین زده شد، این طرح که در منطقه کوهستانی عملیاتی خواهد شد و بلافاصله پس از مساعد شدن آب و هوا  با هزینه ای بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان شروع می شود،  این پروژه که ۵ کیلومتر طول آن می باشد یک کیلومترش توسط لوله گذاری و مابقی توسط کانال کشی انجام خواهد یافت.

عملیات مرمت و بازسازی مدرسه روستای ینگجه پروژه‌ای است که با هزینه ۳۰ میلیون تومانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا در تعطیلات عید امسال انجام خواهد شد ، نصب دو مخزن بزرگ آب شرب و بهداشتی در روستای جنگلی آستمال طرح دیگری بود که امروز توسط جانشین سپاه عاشورا و نماینده شهرستان ورزقان و فرمانده سپاه ورزقان کلنگ زنی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *