امام جمعه ورزقان؛

جنگ اقتصادی؛ آخرین حربه آمریکا علیه ایران

امام جمعه ورزقان گفت: مشکلات اقتصادی کشور ناشی از عملیات روانی دشمن است و می‌خواهند با فریبکاری بر افکار عمومی تأثیر گذارند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان، حجت‌الاسلام مهدی پورمحمد، امام جمعه ورزقان، امروز ، ۲۴ اسفندماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان گفت: در هشت سال دفاع مقدس همانطور که از سرباز تا فرمانده در خط مقدم دفاع می‌کردند امروزه نیز آن دوران را الگو و سرمشق خود قرارداده و باید برابر حربه‌های دشمنان ایستادگی بدون برگشت پذیری داشته باشیم زیرا شکست اقتصادی مصادف با شکست نظام است و مسئولین باید این را باور کنند.

وی اظهار کرد: همانطور که در جنگ‌های فرهنگی توانستیم جوانان عزیز را با برگزای مراسم مختلف از حمله دشمنان مصون بداریم در جنگ اقتصادی نیز باید فرماندهان، درجه داران و سربازان اقتصادی نیز متحد شوند و اگر این اتحاد هم افزایی و با برنامه ریزی پیش ببریم در این جنگ نیز پیروز خواهیم شد.

پورمحمد گفت: باید دادگستری‌ها و مراجع قضایی پناه مظلومان قرار گیرد و قضات با ساده‌زیستی و تکریم ارباب رجوع عمل کنند، دیدگاهی که می‌گوید اگر امنیت قضات تامین و از لحاظ مالی آنان را مستغنی کنیم هیچوقت تحت تاثیر تطمیع قرار نمی گیرند اشتباه است زیرا در این وضع اقتصادی که کارگری شاید زیر یک میلیون نیز حقوق می‌گیرد عادلانه نیست و همچنین اگر قوه قضائیه به موقع با دانه درشت‌ها برخورد می‌کرد الان وضعیت این نبود زیرا بیش از ۵۰ درصد عامل وضعیت فعلی کشورمان قوه قضائیه است، اگر به موقع عمل می‌کردند بدنه سایر قوه‌ها نیز سالم می‌ماند.

خطیب جمعه ورزقان به توصیه‌های مقام معظم رهبری به رئیس قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: تحول در قوه قضائیه همراه با زمانبندی و در همه فصول تحول، مردمی، با روحیه انقلابی، ضد فساد بودن را رعایت کردن و عنصر نیروی انسانی صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قراردادن و سلامت قضات و پاکیِ دامن آنان از هر گونه فساد، شرط لازم و اوّل برای همه توفیقات و در ریشه‌کنی فساد از درون قوه که مایه‌ی مباهات قوه قضائیه بوده و سرافرازی اکثریت قضات دادگاهها و دادسراها است، هیچ تردید و درنگ نکنید.

وی افزود: گسترش عدل و احیاء حقوق عامه و آزادیهای مشروع و نظارت بر اِعمال قانون را که در شمار هدف‌های قوه قضائیه در قانون اساسی است در رأس برنامه‌ها قرار داده که این موجب اعتماد مردم و دلگرمی آنان به قوه قضائیه در حوادث و منازعات خواهد شد و در برخورد قضائی ملاحظه‌ این و آن را نشود و از جوانان صالح و انقلابی و فاضل در مسئولیت‌های قوه استفاده شده و قاضی و دادگاه را عزیز بدارید. احساس عزت و شرافت در قاضی، سدّ محکمی برابر انگیزه‌ها و عوامل نفوذ و انحراف است و همکاری با قوای مجریه و مقننه و هم‌افزایی با آنان را که سفارش همیشگی مقام معظم رهبری است در نظر گرفته شود.

پورمحمد به اعطای نشان ذوالفقار به سردارسرلشکر قاسم سلیمانی توسط رهبر معظم انقلاب اشاره و اظهار کرد: این نشان لیاقت نیروهای مسلح و نشان رضایت‌مندی ولی امر از سربازانش بود و هم تقدیر و تشکر از خانواده شهدای مدافع حرم ، تجلیل و تکریم سپاه قدس هم از طرف خود رهبر و هم از طرف مسلمانان جهان می باشد.

وی به تفاوت سفر رئیس جمهور ایران و آمریکا در سفر به عراق اشاره کرد و گفت: سفر ترامپ سفر مخفیانه و شبانه بود، اما سفر ازسه هفته پیش دعوت شده رئیس جمهور ایران که همراه با تبلیغات بود و با استقبال خوب عراق مواجه شد، که این افتخاری برای نظام است و هرکجا که با روحیه انقلابی حرکت کرده ایم پیروز شده ایم و این پیروزی را مدیون خون پاک شهداء هستیم و باید در حوزه دیپلماسی نیز چنین عمل کنیم.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *