حجت الاسلام والمسلمین پورمحمد:

آمریکا بزرگترین دولت تروریسم‌پرور در دنیا است

امام جمعه ورزقان گفت: در حالیکه آمریکا خود را مدعی حقوق بشر می‌داند ولی اقدامات تروریستانه‌ای در دنیا انجام می‌دهد که بی مانند است.

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی پورمحمد، امام جمعه ورزقان، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورزقان، اظهارکرد: وقتی دولت «بوش» به اتمام رسید؛ وزیر امور خارجه اوباما اعلام کرد که بوش القاعده را در افغانستان به وجود آورده و ترامپ نیز در تبلیغات انتخاباتی خود علاوه براینکه گفته بود ۴۰ میلیون نفر کارتن خواب داریم و دولت اوباما تروریست پروری می کرد، گفته بود اوباما داعش را به وجود آورده است.

وی گفت: ۴۰ سال است آمریکا تلاش می کند این انقلاب را سرنگون کند و یکی از کسانی که درمقابل اهداف شوم آنها ایستاده است «سپاه » است و جبهه مقاومت اسلامی با محوریت جمهوری اسلامی ایران اجازه نمی دهد آنها به اهدافشان برسند.

حجت الاسلام پورمحمد اظهارکرد: آنها ۳۰ سال پیش نقشه‌ای طراحی کرده بودند که باید ۴ کشور اسلامی که ایران در رأس آنها قرارداشت را نابود کنند و برای رسیدن به رویاهایشان ۳۰ سال تلاش کردند و از این کار ناکام ماندند.

وی به سخنان ترامپ در سفر مخفیانه و شبانه خود به عراق اشاره کرد و گفت: ترامپ اعتراف کرده بود که ۷ تریلیون دلار برای عراق سرمایه گذاری کرده ولی حال نمی تواند با چراغ روشن در خاک این کشور فرود آید، درحالیکه رئیس جمهور کشورمان با دعوت رسمی دولت عراق سفر کرده و حتی بزرگترین اتوبانهای عراق نیز به نام رهبر انقلاب نامگذاری شده اند و این با تدابیر سردار سلیمانی انجام گرفته است.

خطیب جمعه ورزقان با بیان اینکه جوانان انقلابی در سپاه و بسیج جان برکف اند، اظهارکرد: سردار سلامی اخیراً در سخنانش گفته بود خانواده سپاه آماده است در مقابل سد بخوابند و مردم را سیل نبرد؛ ترامپ احمق این چنین نیرویی هایی را تروریست می نامد.

وی قرار دادن سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی را یک قدم نحض دانست و افزود: احمق‌های درجه یک آمریکا به این حماقت دست زده اند و اروپایی ها و آسیایی‌ها نیز اعلام کرده‌اند که این ادعا را به رسمیت نمی شناسیم و این اقدام محض بوده و جامعه بشری را به خطر می اندازد.

حجت‌الاسلام پورمحمد گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروی رسمی یک نظام است، ترامپ گاوچران که به این حماقت دست زده و تروریست نامیده، هرچند جز اینکار ، هیچ اقدامی نمی توانست بکند.

امام جمعه ورزقان گفت: دولت های قبلی آمریکا، سپاه پاسداران را تروریست نامیده بودند ولی دولت فعلی آمریکا که قصد اعلام رسمی در کنگره دارد، می تواند دلایل متعددی داشته باشد؛ یکی آنکه برای نتانیاهو گربه رقصانی می‌کند، دومین دلیل هم اگر مقاصد بلند مدتی در نظرشان داشته باشند تبعات سنگینی را برای آمریکا به بار می آورد و پایگاه های نظامی آمریکا و سربازانشان در دنیا و تنگه هرمز با مشکل بزرگی روبروخواهند شد.

وی با بیان اینکه دولت ترامپ بدهکارترین دولت در دنیاست، گفت: ۴۰ میلیون نفر در آمریکا کارتن خواب و با سوء تغذیه مواجه هستند و رئیس جمهورشان میخواهد بگوید که اقتصاد تحریمی با اقتصاد غیر تحریمی منفک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *