گزارش آوای ورزقان؛

بارش سنگین برف در ورزقان/۶۰ روستای ورزقان در محاصره برف/ ارتفاع برف به ۴۰ سانتی‌متر رسید

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ورزقان از مسدود شدن راه ۶۰ روستای در این شهرستان براثر بارش برف خبر داد.

رودست سخت زمستان به بهار/ بارش سنگین برف در ورزقان

از عصر دیروز بارش سنگین برف شهرستان ورزقان را سفید پوش و موجب نگرانی کشاورزان شد.

از اواسط دیروز بود که باران به آرامی در شهرستان ورزقان شروع به باریدن کرد، اما ساعتی بعد به شدت بارش افزوده شد و شدت بارش به قدری زیاد بود که بلافاصله آب رودخانه‌ها را بالا آورد و در اثر صاعقه شدید خساراتی به پست برق وارد شد که موجب قطعی برق ورزقان و روستاها شد اما در ادامه این باران در ارتفاعات ورزقان جای خود را به برف بهاری داد و ارتفاعات شهرستان ورزقان را سفیدپوش کرد و از عصر به بعد نیز بارش برف فراگیرتر شد و در سراسر شهرستان ورزقان شروع به باریدن کرد که در نتیجه آن شهرستان ورزقان سی‌ام فروردین سفید پوش شد.

در پی بارش سنگین و بی‌سابقه برف که همچنان ادامه دارد باعث افت شدید دمای هوا در منطقه ورزقان که احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی و درختان موجب نگرانی کشاورزان شده است.

حجم برف به قدری زیاد است که نیروهای راهداری در آماده باش کامل و در حال برف روبی مسیرهای مواصلاتی شهرستان به سر می‌برند

در دوم اردیبهشت سال ۹۷ همچنین سال‌های گذشته نیز برف شهرستان ورزقان را سفیدپوش کرده بود.

شهرستان ورزقان در ۷۵ کیلومتری تبریز و در منطقه کوهستانی شمال استان آذربایجان‌شرقی قرار دارد و دارای زمستان‌‌های سرد ، یخبندان و پر برف و تابستان معتدل تا گرم است.

۶۰ روستای ورزقان در محاصره برف/ ارتفاع برف به ۴۰ سانتی‌متر رسید

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ورزقان از مسدود شدن راه ۶۰ روستای در این شهرستان براثر بارش برف خبر داد.

جابر حبیبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آوای ورزقان اظهار داشت: در پی بارش سنگین و بی‌سابقه برف نیروهای راهداری از دیروز در آماده‌باش کامل بوده و در حال بازگشایی مسیرها مواصلاتی شهرستان هستند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ورزقان از ادامه بارش برف در شهرستان خبر داد و اظهار داشت: بارش برف که از اواسط دیروز شروع شده همچنان استمرار داشته و ارتفاع برف را به بیش از ۴۰ سانتی‌متر رسانده که باعث انسداد راه‌های روستای شده است.

حبیبی تصریح کرد: محورهای اصلی شهرستان ( تبریز، اهر، خاروانا ) برف‌روبی شدند و مشکلی وجود ندارد اما شدت و تداوم بارش برف موجب مسدود شدن راه ارتباطی حدود ۶۰ روستای شهرستان شده است که سعی می‌شود به نوبت بازگشایی شوند.

وی خاطرنشان کرد: این اداره با در اختیار داشتن ۱۲ دستگاه سنگین و نیمه سنگین و با ۴۰ نفر نیروی انسانی در حال انجام عملیات راهداری است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ورزقان همچنین از باز بودن راه‌های بین شهری شهرستان خبر داد و از کلیه تردد‌کنندگان جاده‌ای خواست ضمن اجتناب از سفرهای غیرضروری، حتما خودروهای خود را به لاستیک مناسب و زنجیر چرخ مجهز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *