امام جمعه ورزقان:

صف های نماز جماعت باید پُر رنگ باشند/ سوم خرداد سند ایستادگی ملت بزرگ در برابر قدرت های غرب شرق است

حجت الاسلام و المسلمین پورمحمد گفت: مساجد باید در روستاها و شهر زنده باشند و باید محل زندگی خود را متدین نشان بدهیم، مساجد باید در ماه های رمضان و محرم پر شوند و صف های نماز جماعت باید پرُرنگ باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان حجت الاسلام و المسلمین مهدی پورمحمد در خطبه های نماز جمعه ورزقان اظهار داشت: خرداد ماه، ماه مقاومت است و سوم خرداد سند ایستادگی یک ملت بزرگ در برابر قدرت های غرب و شرق است.

وی ادامه داد: ملت بزرگ ایران تنها ملت تاریخ است که قدرت های غرب و شرق دنیا برای نابودی‌اش کمر همت بستند و می خواستند به دست صدام افعی انقلاب اسلامی را نابود کنند، ۴۴ کشور با تمام توان خود از صدام حمایت کردند.

پورمحمد افزود: ۳۱ شهریور جنگ را بر علیه جمهوری اسلامی تحمیل کردند و مردم خرمشهر ۳۵ روز مقابل ارتش تا دندان مسلح صدام ایستادگی کردند، ۱۹ ماه پس از تصرف خرمشهر توسط نیروهای بعثی، طی ۴ عملیات مهم در عرض ۲۴ روز خرمشهر در سوم خرداد توسط سربازان اسلام آزاد شد.

امام جمعه ورزقان در ادامه به مقاومت مردم مظلم شهر دزفول اشاره کرد و گفت: ۱۷۶ موشک به شهر برخورد کرد و ۱۹ هزار خانه و مغازه در این شهر نابود شدند و بیش از ۲ هزار پانصد نفر شهید( کودک، زن،) شدند، همان طور که رهبر انقلاب فرمودند؛ هرکسی هم از حقوق بشر دم بزند آمریکای ها حق ندارند، آمریکای که از صدام کودک کُش و جنایت کار حمایت کرد.

وی با اشاره به اهمیت مقاومت افزود: رهبر انقلاب فرمودند گزینه روی میز مقاومت است و هر کجا ملت مقاومت کردند به نتیجه رسیدند، پنجم خرداد ماه سال ۱۳۷۹ مقاومت حزب الله لبنان در برابر رژیم صهیونیستی غاصب اسرائیل که توانستند این رژیم را از خاک لبنان به کلی بیرون کنند.

خطیب جمعه ورزقان به اهمیت بالای شب های قدر اشاره کرد و تصریح کرد: شب قدر شب نوشتن تقدیر ها است، امام صادق (ع) فرمودند؛ شب قدر قلب ماه رمضان است یعنی اگر کسی از شب قدر غفلت کند از کل ماه غفلت خواهد کرد

وی در ادامه از حضور کمرنگ اهالی در مساجد شهرستان ورزقان انتقاد کرد و گفت: مساجد باید در روستاها و شهر زنده باشند و باید محل زندگی خود را متدین نشان بدهیم، مساجد باید در ماه های رمضان و محرم پر شوند و صف های نماز جماعت باید پرُرنگ باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *