فرماندار ورزقان در گفتگو با آوای ورزقان مطرح کرد:

قدس به صاحبان حقیقی‌اش برمی‌گردد/ رئیس جمهور به شهرستان ورزقان سفر می‌کند/ بهره برداری از سد حاجیلر چای و کلنگ زنی توسعه معدن مس سونگون

فرماندار ورزقان گفت: در سفر ریاست جمهوری برای افتتاح سد حاجیلار تلاش می‌کنیم طرح‌های توسعه معدن مس سونگون نیز کلنگ زنی شوند.

حسن یحیوی فرماندار شهرستان ورزقان در گفتگو با خبرنگار آوای ورزقان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی روزبه‌روز در حال پیشرفت است، اظهار داشت: استکبار از ایستادگی جمهوری اسلامی هراس دارد؛ بنابراین سعی دارد تا کشور را ازنظر اقتصادی در انزوا قرار دهد که به لطف خداوند متعال مردم غیور ایران اسلامی همانند گذشته این مرحله را نیز با موفقیت پشت سر خواهند گذاشت.

وی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب همواره بر حرکت روبه‌جلو کشور تأکیددارند؛ اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری معامله قرنی که آمریکا به دنبال آن است شکل نخواهد گرفت و قدس برای همیشه در اختیار صاحبان اصلی‌اش (مسلمانان) قرار خواهد گرفت.

فرماندار ورزقان در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه مدیران شهرستان در تمامی سطوح با اتحاد و همدلی برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنند، افزود: مشکلات مردم شهرستان یکی پس از دیگری به برکت آرامش حاکم بر شهرستان حل می‌شوند.

وی راه‌اندازی بیمارستان علامه جعفری ورزقان در پنج بخش و راه‌اندازی بخش دیالیز این بیمارستان برای سهولت دریافت خدمات توسط بیماران دیالیزی و جلوگیری از تحمیل هزینه‌های اضافی به این بیماران با تردد به شهرهای هم‌جوار را ازجمله خدمات دولت در حوزه سلامت دانست.

یحیوی با اشاره به تسریع روند احداث بزرگراه خواجه- ورزقان-خاروانا – نوردوز اظهار داشت: سه قطعه از این بزرگراه در اختیار پیمانکار بود که متأسفانه پیشرفت چندانی نداشت؛ ولی خوشبختانه در دو سال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته سه قطعه فعال به پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد رسیده و انشاالله امسال بخش قابل‌توجهی از این بزرگراه زیر بار ترافیک رفته و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

وی افزود: قطعه یک بزرگراه خواجه- ورزقان-خاروانا – نوردوز به طول ۱۲ کیلومتر از طریق مناقصه به پیمانکار واگذارشده و در حال احداث است؛ قطعه پنج نیز از ورزقان تا سه‌راهی آقابابا به‌زودی بعد از تکمیل فرایند مطالعات از طریق مناقصه به پیمانکار واگذار می‌شود و با بهره‌برداری از این مسیر شاهد تردد ایمن مردم، استقبال گردشگران و سرمایه گذران در شهرستان ورزقان خواهسم بود.

نماینده عالی دولت آب‌رسانی به روستاها را نیز یکی دیگر از خدمات دولت در شهرستان عنوان کرد و گفت: طرح بزرگ آب‌رسانی به ۶۵ روستای شهرستان از سد حاجیلا به‌زودی اجرایی می‌شود تا به این طریق شاهد توسعه روستاها و مهاجرت معکوس در منطقه باشیم.

وی با اشاره به اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریالی تخصیصی به نماینده در بودجه سال۹۸، اظهار داشت: نماینده مردم ورزقان از این مقدار مبلغ ۸۰ میلیارد ریال برای طرح بزرگ آب‌رسانی به ۶۵ روستای شهرستان، ۱۰ میلیارد ریال برای اصلاح طرح‌های هادی روستای و ۱۰ میلیارد ریال نیز برای تجهیز دستگاه‌‌های اجرایی شهرستان اختصاص‌یافته داده‌اند.

فرماندار ورزقان احداث و آب‌گیری سد حاجی‌لار با ظرفیت ذخیره ۶۵ میلیون مترمکعب آب را اتفاقی مهم در شهرستان دانست و گفت: بهره‌برداری از این سد به‌زودی آغاز می‌شود و آب موجود در بخش‌های صنعت، کشاورزی و شرب استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به طرح‌های توسعه معدن مس سونگون ورزقان، خاطرنشان کرد: این طرح‌های در سال‌های گذشته به اشتباه متوقف‌شده و موجب ادامه خام فروشی مواد معدنی شدند؛ درحالی‌که با اجرای طرح‌های توسعه هم‌اکنون می‌بایست شاهد ایجاد صنایع پایین‌دستی مس در ورزقان و به‌تبع آن ایجاد هزاران فرصت شغلی در این شهرستان می‌بودیم.

یحیوی با اشاره به اینکه ریاست محترم جمهور برای افتتاح سد حاجیلار به شهرستان ورزقان سفر خواهند کرد: افزود: تلاش می‌کنیم در سفر جناب آقای دکتر روحانی طرح‌های توسعه معدن مس سونگون ورزقان نیز به دست ایشان استارت بخورند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *