حجت الاسلام و المسلمین پورمحمد:

آلمان و ژاپن دلال آمریکا هستند/ تحقیر ذلت بار ترامپ

امام جمعه ورزقان گفت: وزیر امور خارجه آلمان با نهایت بی ادبی وارد ایران شد و با تمام شرمساری نماینده مدعیان حقوق بشر به عنوان دلال سیاسی پیام آور ترامپ به کشور بود و با پاسخ قاطع مسئولان روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی پورمحمد در خطبه های نماز جمعه ورزقان اظهار داشت: کشورهای آلمان و ژاپن نقش دلال برای آمریکا دارند.

وی به سفر اخیر مقامات آلمان و ژاپن به کشور اشاره کرد و گفت: وزیر امور خارجه آلمان و نخست وزیر ژاپن که دلال سیاسی هستند به ایران سفر کردند تا پیام ترامپ را منتقل کنند اما پیام آن ها پذیرش نشد و شکست خورده برگشتند، از نخست وزیر ژاپن بعید بود برای ترامپ دلالی کنند، مگر آن ها یادشان رفته ژاپن قربانی بمب های اتمی آمریکا است، ژاپنی که هنوز بعد سال ها آثار بمب های اتمی آمریکا در آن وجود دارد و از بین نرفته است.

امام جمعه ورزقان گفت: وزیر امور خارجه آلمان با نهایت بی ادبی وارد ایران شد و با تمام شرمساری نماینده مدعیان حقوق بشر به عنوان دلال سیاسی پیام آور ترامپ به کشور بود و با پاسخ قاطع مسئولان روبرو شد.

خطیب جمعه ورزقان افزود: جا دارد از اظهارات آقای ظریف وزیر امورخارجه کشورمان تشکر کنیم که گفتند؛ در نظرسنجی های محبوبیت سردار سلیمانی بیشتر از من است و این نشان از علاقه مردم به مقاومت است، برجام نتیجه ۱۲ سال مذاکرات فشرده دیپلمات ها بود که ترامپ با خارج شدن از آن به آن بی توجهی کرد.

پورمحمد متذکر شد: آیا برجام را اجرا کردید که مذاکره دیگری را می خواهید؟ باید صداقت خود را ثابت کنید، چه کسی به صدام سلاح شیمیای داد؟ چه کسی از القاعده حمایت کردند؟ چه کسی نخست وزیر لبنان را زندانی کرد؟.

وی با اشاره به مهلت شصت روزه جمهوری اسلامی در ذیل برجام به اروپای ها تاکید کرد: اگر اروپای ها تا پایان مهت شصت روزه به تعهدات خود عمل نکردند، انتظار داریم رئیس جمهور روحانی اقدامات بعدی را عملیاتی و اجرا کنند.

وی به دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن و تحقیر ذلت بار ترامپ اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری که لیاقت رهبری جهان اسلام را دارند فرمودند؛ من ترامپ را شایسته مبادله پیام نم یدانم ایشان می گویند ما آماده مذاکره صادقانه هستیم ما این حرف را به هیچ وجه باور نمی کنیم.

پورمحمد به اتفاقات اخیر در حوزه دریایی اشاره کرد و افزود: می خواهند با ناامن کردن دریاها و هدف قرار دادن نفت کش ها، جمهوری اسلامی را وادار به مذاکره کنند.

خطیب جمعه ورزقان با اشاره به دلایل مختلف عدم پذیرش مذاکره با آمریکا گفت: به چهار دلیل با آمریکا مذاکره نمی کنیم، در این وضعیت موجود که فشار اقتصادی بر ملت ایران تحمیل کردند (تا حدی که داروی بیماری های صعب علاج را هم تحریم کردند) و اخیرا هم بخش پتروشیمی را در لیست تحریم ها قرار دادند، در نتیجه ملت ایران به آمریکای اعتمادی ندارند و تا اعتماد سازی نکنند مذاکره‌ای نخواهد شد، دلیل دوم عدم پذیرش مذاکرات، مشکلات جامعه و مردم است که تاکنون مشکلاتی در برجام باید حل می شدند حل نشده است، دلیل دیگر؛ چهل سال است آمریکا با ترفند های مختلف در صدد تغییر نظام است، البته آمریکا توان تغییر نظام را ندارد؛ دلیل چهارمی که وجود دارد مذاکره با آمریکا نادیده گرفتن جبهه مقاومت است و لذا امکان مذاکره وجود ندارد.

وی در پایان با اشاره به هفته جهادکشاورزی گفت: در شهرستان ورزقان کشت سنتی و آبیاری سنتی انجام می شود که مطابق گام دوم انقلاب باید یک تحول بزرگ در کشاورزی داشته باشیم و کشت و آبیاری نوین جایگزین روش های قدیمی شود