بخشدار مرکزی:

با کارکرد بیل مکانیکی دهیاری ها اقساط وام های دریافتی پرداخت می شود/ هر چهار دستگاه در شرکت ها فعال منطقه مشغول بکار هستند

صادق میکائیلی گفت: با درآمد این بیل ها علاوه بر آنکه اقساط تسهیلات بانکی پرداخت می شود ماباقی در آمد در عمران و آبادانی روستاها صرف خواهد شد.

صادق میکائیلی بخشدار مرکزی ورزقان در گفتگو با خبرنگار آوای ورزقان اظهار داشت: هر ۴ دستگاه بیل چرخ زنجیری خریداری شده برای دهیاری ها اکنون در منطقه فعال هستند.

وی گفت: در اوایل سال ۹۷ با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت پست بانک برای دهیاری روستاهای اره جان، دیزج ملک، شرف آباد و مزرعه شادی چهار دستگاه بیل چرخ زنجیری با هدف درآمد پایدار برای عمران و آبادی روستا خریداری شده بود.

بخشدار مرکزی ادامه داد: با پی گیری های انجام شده و مساعدت فرماندار محترم شهرستان و مدیران محترم مجتمع مس سونگون یکی از این دستگاه ها در شرکت زرکاوان ارسباران مجری معدن طلای مزرعه شادی و یک دستگاه نیز در شرکت اولنگ پیمانکار سد باطله مس سونگون و دو دستگاه دیگر در شرکت بناسازان عظیم (نوآوران) واقع در معدن مس سونگون پروژه حمل خاک های کم عیار به کار گرفته شده اند.

صادق میکائیلی ادامه داد: با درآمد این بیل ها علاوه بر آنکه اقساط تسهیلات بانکی پرداخت می شود ماباقی در آمد در عمران و آبادانی روستاها صرف خواهد شد.

بخشدار ورزقان گفت: با توجه به نواسانات ارزی کشور، امروز هر یک از بیل ها بیش از دومیلیارد و پانصد میلیون تومان ارزش دارند، این طرح نه تنها در استان بلکه در کشور یک طرح نمونه می باشد که در شهرستان ورزقان با توجه به پتانسیل های موجود انجام شده است.

وی با تاکید به شفافیت مالی در کارکرد دستگاه ها تصریح کرد: دهیاری ها مستقیما با شرکت های فوق قرارداد منعقد کرده اند و هیچ گونه دریافت نقدی صورت نمی گیرد و تمام مبالغ کارکرد دستگاههای مذکور توسط کارفرما مستقیما به حساب بانکی دهیاری مربوطه واریز می شود.

وی در پایان گفت: در حال حاضر هر یک از دستگاهها برای ۲ الی ۳ نفر شغل مستقیم ایجاد کرده اند و هم اکنون بیش از ۱۰ نفر از این طریق اشتغال زایی داشتیم که امیدوارم این تعداد را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *