امام جمعه ورزقان:

شورای نگهبان از تبلیغات زود هنگام جلوگیری کند/ کاندیدای که قانون شکنی می کند باید رد صلاحیت شود

امام جمعه ورزقان گفت: عده ای در شهرستان ورزقان تبلیغات زود هنگام انتخاباتی شروع کرده اند، از شورای نگهبان شهرستان می خواهیم تبلیغات زود هنگام جلوگیری کنند، کاندیدای که با تخریب روحیه همدیگر وارد فضای انتخاباتی شود، باید گزارشات لازم را جهت رد صلاحیت آن ها اخذ کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای ورزقان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی پورمحمد امام جمعه شهرستان ورزقان در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: خطیب جمعه ورزقان به خیانت پادشاهان پهلوی اشاره کرد و افزود: به والله قسم خیانت پهلوی ها به اندازه خیانت همه‌ی پادشاهانی است که به ایران خیانت کرده اند، یکی از خیانت های پهلوی کشف حجاب بود آنها حجاب را از مردان و زنان گرفتند

پورمحمد افزود: برحسب تلاش تمام علمای شیعه رضا شاه هشت سال بر روی این خیانت‌هایش پوشش قرارداد و در این هشت سال از تمامی علما بدگویی کرد و‌خواست جایگاه علما را در بین مردم بی ارزش کند تا مردم به سخنان علما بی توجه باشند تا بتواند به راحتی کشف حجاب کند.

امام جمعه ورزقان با بیان این که زنان ایرانی قبل از اسلام نیز دارای حجاب بودندگفت: در سایه تلاش علما و امت معتقد به آیین اسلام، باز هم موفق نشدند و در راه مبارزه با کشف حجاب و خیانت های پهلوی ها، مردان و زنان بسیاری شهید شده اند که شهادت ۵ هزار نفر مسجد گوهرشاد مشهد در تاریخ ایران ثبت شده است .

وی سفر حج را سفر سیاسی عبادی عنوان کرد و‌ گفت: عده ای تلاش می‌کنند این حج را به یک حج سکولار تبدیل کنند، اما به فضل پروردگار و انقلاب اسلامی حج بصورت عبادی سیاسی برگزار شده خواهد شد.

وی به سالروز تأسیس شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان در ۳۹ سال پشتیبان مردم و نظام مقدس جمهوری بوده است و با عملکردشان خار چشم دشمنان انقلاب شده است، شورای نگهبان از ارکان اصلی نظام تلقی می شود و نظارت بر انتخابات و ضامن جمهوری اسلامی از وظایف شورای نگهبان است.

امام جمعه ورزقان با اشاره به تبلیغات زود هنگام بعضی از کاندیداهای احتمالی مجلس گفت: عده ای در شهرستان ورزقان تبلیغات زود هنگام انتخاباتی شروع کرده اند، از شورای نگهبان شهرستان می خواهیم تبلیغات زود هنگام جلوگیری کنند، کاندیدای که با تخریب روحیه همدیگر وارد فضای انتخاباتی شود، باید گزارشات لازم را جهت رد صلاحیت آن ها اخذ کنند.

وی با اشاره به اینکه من نیز حامی شورای نگهبان هستم گفت: کسی که قرار است به عنوان نماینده برای تصویب قوانین به مجلس برود، درحالیکه که خود قانون شکنی می کند باید شورای نگهبان با جمع آوری گزارشات آنها را هنگام بررسی پرونده ، رد صلاحیت کرده و با آنها برخورد کنند.

پورمحمد با بیان اینکه نظارت شورای نگهبان در قالب نظارت استصوابی است، گفت: دشمنان داخلی و خارجی نظام تلاش می کنند نظارت شورای نگهبان را محدود کرده و آن‌ را در قالب استطلاعی مطرح کنند، ولی در قانون اساسی شورای نگهبان نظارت استصوابی است و بر صفر تا صد انتخابات با قدرت نظارت داشته و با متخلفین برخورد می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.