مدیرعامل شرکت مس:

تعهد اخلاقی می دهم طرح های توسعه مس سونگون اجرا می شود/ افزایش قابل توجه ذخایر مس سونگون/

سعد محمدی گفت: در حضور حاضران من این تعهد اخلاقی را می‌دهم که انجام طرح های توسعه را جزو وظیفه خود دانسته و قول می‌دهم تا این پروژه‌ را هر چه سریع‌تر به اجرا در بیاوریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای ورزقات، سعد محمدی مدیر عامل شرکت ملی مس ایران ظهر امروز در مراسم رونق تولید اشتغال‌زایی و توسعه پایدار که در شهرستان ورزقان در مراسم تحویل بخش اول تجهیزات اصلی پروژه احداث کارخانه تغلیظ فاز ۳ مجتمع مس آذربایجان مس سونگون برگزار شد، اظهار کرد: خوشحالم شرکت مس در راستای تعهدی که بردوش من گذاشته است، امروز مسیر جدیدی را در فاز سه ورزقان ایجاد کرد که ظرفیت آن بیش  از ۱۰۰ هزار تن ظرفیت می‌باشد.

وی با بیان اینکه بر خود وظیفه می‌دانم تا با توجه دستور رئیس جمهور بر اجرای این طرح خود را مقید بر اجرا می‌دانم، گفت: البته وزیر صمت و نماینده و امام جمعه شهرستان ورزقان هر هفته پیگیر بوده و هستند و من نیز تلاش خود را برای تحقق‌بخشی به خواسته مردم انجام خواهم داد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: در حضور حاضران من این تعهد اخلاقی را می‌دهم که انجام طرح های توسعه را جزو وظیفه خود دانسته و قول می‌دهم تا این پروژه‌ را هر چه سریع‌تر به اجرا در بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه عنصر مس در اتحادیه اروپا جزو ۲۰ عنصری است که سرمایه‌گذاری آن برای ۱۰ سال آینده تدوین شده است، تصریح کرد:  ۲/۵ میلیون تن به تقاضا جهانی مس در دنیا اضافه می‌شود، از این‌رو  یک فرصت کوتاهی داریم تا از این فرصت استفاده کرده و قسمتی از بازار جهانی را از آنِ کشور کنیم که در این فرصت کوتاه باید تدبیر، برنامه‌ریزی،و عقلانیت و سرعت در انجام پروژه باید مد نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کارخانه فاز ۳ تغلیظ، سالانه حداقل ۱۳۰ میلیون دلار درآمد خواهد داشت که معادل ۱۵۰۰ میلیارد تومان است، افزود: امیدواریم با سرعت بخشیدن، تاثیر آن را در منطقه به زودی لمس کنیم.

وی خاطرنشان ساخت:  با برنامه کوتاه مدت در چند ماه آینده،  تصمیم‌گیری روی موضوع پالایشگاه به اتمام رسیده و پالایشگاه روی مدار خواهد آمد و به امید خداوند، در فاصله کوتاه کارخانه ذوب نیز راه‌اندازی خواهد شد و این اتفاق به ان‌شاءالله رقم خواهد خورد.

وی یادآور شد: الحمدالله ذخایر مس سونگون در اکتشاف نیز روز به روز بالاتر می‌رود و در این زمینه نیز بزودی خبرهای خوبی خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ابراز کرد:  با شرایط فعلی اگر ذوب راه اندازی شود حداقل حداقل برای ۱۰۰ سال آینده ذخیره داریم که عدد قابل توجهی می‌باشد.

وی اضافه کرد: بنده بابت تعهد اخلاقی به شهرستان ورزقان آمده‌ام و خود را متعهد برای خدمت به مردم و نظام می‌دانم و امیدوارم  با نیت‌الهی و عشق الهی وظیفه خود را انجام دهم و البته با تمام وجود افتخار می‌کنم که بتوانم ذره یا ابزاری برای خدمت‌رسانی باشم تا شاهد شکوفایی رونق اقتصادی باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *