نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس:

خام فروشی حاصل تفکر بسته و انقباضی برخی مدیران است/ اگر هزاران کارخانه ایجاد کنیم ولی اخلاق و تقوا در جامعه حاکم نباشد، ارزشی ندارد

رضا علیزاده با تاکید بر رعایت اخلاق و تقوا گفت: اگر هزاران کارخانه و واحد تولیدی ایجاد کنیم ولی اخلاق و تقوا در جامعه حاکم نباشد، ارزشی ندارد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس با تاکید بر اینکه خام فروشی حاصل تفکر بسته و انقباضی برخی مدیران بود، گفت: طرح توسعه مس سونگون شامل فازهای کنسانتره، اسید، ذوب، پالایشگاه، کود شیمیایی و صنایع پایین دستی است که این طرح‌ها پس از چند سال توقف مجددا احیا شده و سرمایه گذاری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان قابل پیش بینی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای ورزقان، رضا علیزاده پیش از ظهر امروز در مراسم رونق تولید اشتغال زایی و توسعه پایدار که در شهرستان ورزقان برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه، یک جلسه تشکر از همه مردم، مسوولان شهرستان و استان، مجمع نمایندگان استان، وزیر صمت و رئیس جمهور است.
وی با بیان اینکه روزی که آقای سعد محمدی به عنوان مدیرعامل مس ایران و آقای شریفی بعنوان مدیر منطقه ای مجددا برگشتند درواقع دستور رئیس جمهور برای از سر گیری مجدد طرحهای توسعه مس سونگون محقق شد، تصریح کرد: در سال ۸۹ آقایان سعد محمدی و شریفی در سمت‌های فعلی خود بودند و این طرح‌های توسعه آغاز شده و با یک میلیارد سرمایه گذاری پیش بینی شده ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی پیدا کرد ولی این پروژه‌ها در سال ۹۲ با تغییر تفکرها و مدیریت‌ها به تعطیلی کشانده شد.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس اضافه کرد: با دلایل بنی اسرائیلی این پروژه‌ها را تعطیل کردند و سه سال طول کشید تا با بحث‌های کارشناسی در مجلس و پشتیبانی مسوولان استانی افراد را قانع کنیم و به اشتباهشان پی ببرند.
وی خاطرنشان کرد: سه سال طول کشید تا فضای بسته انقباضی باز شود و امروز می بینیم بخشی از تجهیزات وارد شهرستان شد.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس متذکر شد: الان عاملان تعطیلی این پروژه ها به اشتباهات خود پی برده‌اند.

وی بیان کرد: احقاق طرح‌های توسعه و تسهیل در اجرای آنها از جمله مطالبات فعلی است.

وی ابراز کرد: از مدیریت شرکت مس می‌خواهیم تا در رعایت عدالت بین کارکنان، توجه به رتبه‌بندی، مشکلات نیروهای شرکتی و عدم تبعیض توجه ویژه‌ای شود.
وی افزود: اگر هزاران کارخانه و واحد تولیدی ایجاد کنیم ولی اخلاق و تقوا در جامعه حاکم نباشد، ارزشی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *