پورمحمد گفت: امروز یکی از مهم‌ترین مسائل جهان اسلام، مسئله‌ی فلسطین است که در رأس همه‌ی مسائل سیاسی مسلمانان با هر مذهب و نژاد و زبان قرار دارد.

بزرگ‌ترین ظلم قرن‌های اخیر در فلسطین اتفاق افتاده است/تاکنون آسیب فراوانی از جانب تفکرات لیبرالی و سکولاری بر کشور ما وارد شد

پورمحمد گفت: امروز یکی از مهم‌ترین مسائل جهان اسلام، مسئله‌ی فلسطین است که در رأس همه‌ی مسائل سیاسی مسلمانان با هر مذهب و نژاد و زبان قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای ورزقان، حجت الاسلام مهدی پورمحمد در خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز کودتای ۲۸ مرداد آمریکایی در سال ۱۳۳۲ و سرنگونی دولت مصدق اظهار داشت: از گذشته تاکنون آسیب های فراوانی از جانب تفکرات لیبرالی و سکولاری بر کشور ما وارد شده است، چرا که همواره به دنبال استکبارگران هستند.

وی گفت: هر کس در این دنیا ادعای حقوق بشری کند شاید حق داشته باشد بجز حکومت استقباری آمریکا و انگلیس، این دو روباه عصر و زمان حق ادعای حقوق بشر را ندارند، زیرا در تمام جنایت های پهلوی، آمریکایی ها و انگلیسی ها نقش اصلی را داشتند.

وی با اشاره به ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: جوانان متدین ایران اسلامی به عشق امام در میدان های نبرد حضور پیدا کرده و به شهادت رسیدند و در زندان های صدام ملعون دوران اسارت را سپری کرده و به عشق امام و وطن سرافراز و سربلند به کشور بازگشتند، آزادگان حق بزرگی بر گردن مردم و کشور دارند، آنان نماد صبر و استقامت هستند و نقش آنها در پیروزی حق علیه باطل، کمتر از شهادت نیست.

پورمحمد در ادامه به ۳۰ مرداد، سالروز آتش‌سوزی مسجدالاقصی و روز جهانی مسجد اشاره کرد و گفت: توصیه ام به مردم عزیز و شهید پرور شهرستان ورزقان این است که به مساجد به عنوان پایگاه اسلام نگاه کنید، باید برای حضور پرشور جوانان و نوجوانان در مساجد برنامه‌ ریزی کرد چرا که به فرموده امام(ره) مساجد سنگر بوده و آنان را باید حفظ کرد و این تجمع‌های بزرگ مردم که در این مکان‌های معنوی شکل گرفت و انقلاب اسلامی و نهضت بزرگ آن را به پیروزی رساند.

امام جمعه شهرستان ورزقان گفت: سالروز نصب امیرالمومنین بعنوان ولی امر مسلمین عید بزرگ اسلامی است و به همین مناسبت برای اولین بار در منطقه ورزقان با کمک علماء، ریش سفیدان، هیئت های مساجد و مذهبی برنامه های فرهنگی و جشن برگزار خواهیم کرد تا الگویی برای سالهای بعد باشد و قبل از شروع محرم در شهرها و روستاها جشن برگزار کنیم تا مشخص شود که پس از ارتحال پیامبر مکرم اسلام دلیل اینکه محرم به وجود آمد غربت غدیر باعث شد و اگر غدیر به غربت نمی رفت محرم به وجود نمی آمد.

وی افزود: نیم قرن پس از ارتحال پیامبر(ص) شاهد تاریخ اسلام مسلمانان فرزندان پیامبران خود را سربریده و خانواده های آن ها به اسارت بردند، ۲۸ سال پس از ارتحال پیامبر، قرآن پیامبر مسلمانان بر سر نیزه ها ز