از فعالیت ۳ کارگاه برای تولید ماسک تا ضد عفونی گسترده در شهرها و روستاها/ جانمان را فدای مردم می کنیم

فرمانده سپاه ورزقان گفت: ضمن این که ۳ کارگاه در شهرستان در حال تولید ماسک هستند، ضد عفونی شهرها و روستاها به صورت گسترده انجام می گیرد و تا آخرین روز کنار مردم خواهیم بود و آماده‌ایم جانمان را برای مردم فدا کنیم.

سرهنگ پاسدار حسن سیفی فرمانده سپاه شهرستان ورزقان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آوای ورزقان، ضمن تبریک عید باستانی نوروز و عید بزرگ مبعث اظهار داشت: قرارگاه زیستی امام رضا (ع) ( مقابله با کرونا) از اولین روزهای شیوع بیماری ویروس کرونا فعال بوده است

وی به اهمیت بالای مقابله با کرونا ویروس اشاره کرد و ادامه داد: در سپاه شهرستان ورزقان در روزهای تعطیل نیز جلسات قرارگاه زیستی به صورت روزانه برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ می شود و برای پیگیری مصوبات جلسه ها شخصا پیگیری ها را به عهده گرفتم

سیفی عنوان کرد: ایستگاه سلامت بسیجیان فعال بوده و در کنار نیروهای شبکه بهداشت و درمان و با استفاده از تب سنج ها ورودی شهر ورزقان را کنترل می کنیم

فرمانده سپاه شهرستان ورزقان گفت: با شرکت بیش از ۵۰۰ نفر از بسیجیان و با همکاری شبکه بهداشت و درمان غربالگری از تمام ساکنین شهرستان (شهری و روستای) تمام کردیم و امروز از معدود شهرستان ها هستیم که طرح غربال گری را به اتمام رسانده‌ایم

سرهنگ سیفی از بعضی از نابسامانی ها انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخی ها مراعات نمی کنند و کماکان ورود مسافران به شهرستان ادامه دارد.

وی به دیگر اقدامات انجام شده توسط سپاه اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز شهرستان بلافاصه تصمیم به راه اندازی ۳ کارگاه تولید ماسک گرفته شد و هم اکنون ۲ کارگاه توسط خواهران بسیجی و یک کارگاه در روستای گویجه سلطان در قالب گروه های جهادی با قدرت تمام در حال تولید ماسک هستند.

سرهنگ حسن سیفی به رعایت کامل اصول بهداشتی در تولید ماسک ها اشاره کرد و گفت: در هر سه کارگاه از پارچه های استاندار استفاده می شود و برای ایزوله کردن به شبکه بهداشت و درمان ارسال می شود تا کاملا به صورت بهداشتی به دست مردم برسد.

وی افزود: تا امروز ۵ هزار ۵۰۰ عدد ماسک تولید شده است و پارچه لازم برای تولید ۴۵ هزار عدد ماسک خریداری کردیم.

فرمانده سپاه ورزقان گفت: ضمن اینکه آگاه سازی های لازم از طریق بلندگوها سیار، بروشور و تراکت انجام می پذیرد همزمان نیز گند زدایی و ضدعفونی و رفع آلودگی معابر عمومی و منازل شهری و روستای با جدیت تمام در اولویت اول قرارگاه زیستی امام رضا (ع) است.

سیفی بهترین راه مقابله با ویروس کرونا را ماندن مردم در خانه دانست و گفت: برای مقابله با این ویروس، نیاز است مردم در خانه بمانند و در هیچ محلی تجمع نکرده و توصیه های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم ویروس منحوس را ریشه کن کنیم.

وی در پایان ضمن تشکر از تمام بسیجیان یادآور شد: سپاه و بسیج از اولین روز برای مقابله با کرونا پای کار بوده و تا آخرین روز نابودی ویروس کرونا نیز کنار مردم خواهیم بود و آماده ایم جانمان را برای سلامتی مردم فدا کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *