رئیس دادگستری آذربایجانشرقی

خلیل اللهی ضرب الاجل صادر کرد/ با قید فوریت مشکلات زیست محیطی معدن طلای اندریان بررسی شود

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی ضرب‌الاجل (با قید فوریت) را برای بررسی مسئله مشکلات زیست محیطی معدن طلای اندریان ورزقان تعیین کرد.

موسی خلیل‌اللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: در جلسه‌ای که پیرامون مشکلات پیش آمده در رابطه با معدن اندریان و گزارش منتشر شده از اتلاف احشام  ناشی از  فعالیت معدن با حضور رییس سازمان محیط زیست  استان و کارشناسان تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه با توجه به بررسی‌های  بعمل آمده  توسط سازمان محیط زیست که با استفاده از اساتید دانشگاه تهیه شده بود، سازمان محیط زیست اعلام کرد که به دنبال نمونه‌برداری از محل و انجام آزمایشات متعدد  از محل تست سموم  در معدن مزبور مشکل زیست محیطی  که حاکی از فعالیت معدن باشد وجود ندارد، اما به علت خروج سموم از معدن به موجب دستور قضایی صادره عملیات بهره برداری معدن از محل مزبور متوقف شده است.

خلیل‌اللهی گفت: در این جلسه مقرر شد در راستای حقوق عامه نمایندگانی از رئیس کل دادگستری استان، کارشناسان محیط زیست و کارشناسان خبره دانشگاهی در زمینه زمین شناسی و محیط زیست از محل بازدید و نتیجه علمی و مستدل خود را به قید فوریت تهیه و به دادگستری استان ارائه  تا اقدام های بعدی انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *