امام جمعه ورزقان:

آمریکا تنها کشور مدعی دروغین حقوق بشر است

پورمحمد گفت: با مطالعه یک قرن گذشته می‌توان فهمید که آمریکا در یک قرن اخیر به ۱۰۰ کشور دنیا حمله کرده است و در بسیاری از جنگ‌ها و حمله نظامی، کودتا و تجاوز به خاک کشورها و کشتن انسان‌ها دخیل بوده است لذا این کشور چگونه می‌تواند ادعای حقوق بشر کند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای ورزقان حجت الاسلام والمسلمین مهدی پورمحمد امام جمعه شهرستان ورزقان در خطبه های نماز جمعه ورزقان با بیان اینکه آمریکا پیش و پس از انقلاب اسلامی از هیچ اقدامی در ضربه زدن به مردم و انقلاب فروگذار نکرد، گفت: این کشور تنها مدعی دروغین حقوق بشر است.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها حق ندارند از حقوق بشر صحبت کنند ، افزود: با مطالعه یک قرن گذشته می‌توان فهمید که آمریکا در یک قرن اخیر به ۱۰۰ کشور دنیا حمله کرده است و در بسیاری از جنگ‌ها و حمله نظامی، کودتا و تجاوز به خاک کشورها و کشتن انسان‌ها دخیل بوده است لذا این کشور چگونه می‌تواند ادعای حقوق بشر کند؟

خطیب جمعه ورزقان به بیان برخی از آمار‌های کشتار و جنایات آمریکایی‌ها در نقاط مختلف جهان پرداخت و اظهار داشت: آمریکایی‌ها ظلم‌های بسیاری را علیه ملت‌ها به ویژه ملت مظلوم ایران روا داشته اند، تحریم‌های ظالمانه آمریکا برعلیه ملت ایران خود بزرگترین نقض حقوق بشر است.

امام جمعه ورزقان به نقض حقوق بشر در داخل جامعه آمریکا نیز اشاره کرد و افزود: طبق آمارها ۲۰ درصد زندانیان آمریکا سیاه پوست هستند در حالی که کل سیاه پوستان آمریکا ۱۲ درصد این کشور را تشکیل می دهند حادثه اخیر در آمریکا سرکوب گری مردم و معترضان خصوصا سیاه پوستان و نقض حقوق شهروندی سیاه پوستان ، نقض حقوق شهروندی در داخل جامعه آمریکا را نشان می دهد و دوربین های مدعیان حقوق بشر هنوز سکوت کرده اند.

پورمحمد در بخش دیگری از سخنان خود به دلائل انصراف مکرر آمریکا از حمله به ایران یادآور شد و افزود: اقتدار امروز ایران اسلامی با رهبری و فرماندهی مدبرانه مقام معظم رهبری و عمق راهبردی نفوذ ایران اسلامی در منطقه و جهان و داشتن انسجام ملی ، جرات حمله به ایران را ندارد.

امام جمعه ورزقان با تبریک و خدا قوت به آیت الله رئیسی ، رئیس دستگاه قضائی ، مدیران ، قضات و کارکنان خدوم دستگاه قضا تقدیر و تشکر کرد و افزود: تلاش و کوشش قوه قضائیه در مبارزه با فساد و رانت خواری شایسته و قابل تقدیر است.

وی همچنین از ریاست دادگستری ورزقان و خاروانا و دادستان محترم شهرستان که با درایت و با حفظ آرامش مسائل قضائی را حل و فصل می نمایند تقدیر و تشکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *