یادداشت احمد مظفری:

به نام ورزقان به کام تبریز یا تهران/ این چه تفکری است که باشگاه را مدیریت می کند؟

باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون علی رغم مسئولیت های اجتماعی خود هیچ گونه خدماتی در شهرستان ورزقان ارایه نمی کند و تمام کارهای باشگاه به تبریز و یا نهایتا به تهران منتهی می شود و در واقع فقط نامش برای ورزقان مانده و کامش برای دیگران.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای ورزقان، احمد مظفری فعال رسانه ‌ای شهرستان ورزقان با در یادداشتی به مراسم قرعه کشی لیگ برتر فوتسال در تبریز با میزبانی باشگاه مس سونگون ورزقان و مسئولیت های اجتماعی این باشگاه در قبال مردم شهرستان واکنش نشان داد.

مس سونگون ورزقان میزبان مراسم قرعه کشی لیگ برتر فوتسال برای سال ۹۹ بود. خارج از هزینه های که برای این برنامه خرج شد، چند نکته جلب توجه می کند؛ آیا نمی شد چنین مراسمی در شهرستان ورزقان برگزار کرد؟ حتما پاسخ خواهند داد که در ورزقان سالن و یا امکانات کافی وجود ندارد. اما در پاسخ به این دوستان باید گفت که در ورزقان سالن های خیلی بزرگ تری از قبل آماده شده است (سالن اجتماعات دانشگاه آزاد) اما متاسفانه آنطور که باشگاه مس و معاون فرهنگی شرکت مس حجت الاسلام توحیدی وعده داده بودند. این سالن را تجهیز نکرده تا مراسم و برنامه های جانب در تبریز برگزار شود. مگر این تیم مال این دیار قهرمان پرور و با غیرت نیست؟ تعجب آور است حتی رئیس اداره ورزش و جوانان ورزقان به مراسم دعوت نبوده. این چه تفکری است که در این باشگاه مدیریت می کند؟ مگر قرار نبود در ورزقان کمپ ورزشی احداث شود؟ کمپی که تاکنون چندین بار از سوی مسئولان مس کلنگ زنی شده و اعلام کردند بهترین و بزرگترین کمپ فرهنگی ورزشی کشور در ورزقان احداث می شود. سال گذشته عنوان شد بازی های این تیم همین جا یعنی در شهر ورزقان برگزار می شود. اما با این روال که پیش می رویم یقینا این تیم حداقل در قرن ۲۱ در ورزقان بازی نخواهد کرد و جوانان شهرستان ورزقان همچنان در حسرت برگزاری بازی ها خواهند ماند. همانطور که قبلا نیز در یادداشت های آوردم، باشگاه مس سونگون به نام ورزقان است اما بدبختانه به کام تبریز و تهران بوده و هست. نه از کارکنان باشگاه کسی بومی است نه از بازیکانانش و نه کادر فنی تیم فوتسال، مردم ورزقان راضی به این طور تیم داری نیستند و باشگاهی که از ورزقان بودجه بگیرد و بجاهای دیگر خرج کند و مردم محروم و بزرگ منطقه در حسرت امکانات ورزشی بمانند بهتر است نباشد.

در چند سال گذشته خبرنگاران شهرستان ورزقان بارها تلاش کردند با عوامل و مدیریت باشگاه ارتباط بگیرند و در مورد عملکرد و مسئولیت های اجتماعی باشگاه برای مردم شهرستان گزارش تهیه کنند که متاسفانه هیچ وقت موفق نبوده و حتی آقایان به مصاحبه تلفنی نیز حاضر نشدند.

باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون ورزقان نه تنها فعالیت و امکانات ورزشی برای شهرستان ورزقان نیاورده بلکه با وعده های دروغین باعث شده خدمات ورزشی دولت نیز در شهرستان کمرنگ شود. فعالیت های فرهنگی این باشگاه نیز نهایتا به نصب چند بنر در خیابان های ورزقان منتهی می شود و جز این، اقدام خاصی از باشگاه مس سونگون ورزقان دیده نشده است. مدیرعامل جوان باشگاه که به ندرد در ورزقان دیده می شود حتی در جلسات فرهنگی ورزشی شهرستان نیز شرکت نمی کند. به کلی خود و باشگاهش را از شهرستان جدا کرده

با این تفکری که در مدیریت باشگاه هست، دیگر امیدی برای توسعه ورزش شهرستان نیست که هیچ شاید موجب پس رفت نیز باشد و جوانان ورزش دوست هر روز از ورزش و ورزش کردن دور شوند.

امیدواریم مسئولان شهرستان که از فعالیت های جانبی این باشگاه اعلام نارضایتی کردند، بر گرفتن حق مردم شهرستان پافشاری کرده تا انشا الله جوانان منطقه به تفریحات سالم دسترسی داشته باشند. حتما جناب آقای دکتر دهقانی نماینده دلسوز شهرستان در مجلس، حجت الاسلام پورمحمد امام جمعه مردمی شهرستان، مهندس خانی فرماندار تلاشگر شهرستان و مهندس بیات مدیر محترم مجتمع مس سونگون به موضوع به جد ورود کنند و حق ضایع شده مردم کم توقع شهرستان قهرمان و پهلوان پرور ورزقان را بگیرند و با ایجاد تیم های مختلف ورزشی ( همانند تیم داری شرکت مس در استان کرمان از جمله رشته های ورزشی هندبال، بستکبال، فوتبال، فوتسال، دوو میدانی و تیم داری در دو بخش مردان و بانوان) جوانان منطقه را با ورزش آشتی دهند.

۹۹/۶/۲۰ احمد مظفری

گفتنی است کاربران فضای مجازی شهرستان ورزقان با شرکت در نظرسنجی کانال آوای ورزقان در تلگرام با رای بالایی نارضایتی خود را از باشگاه مس سونگون ورزقان اعلام کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *