معرفی شهدای دانش آموز شهرستان ورزقان

معرفی شهید دانش آموز بهمن سلیم زاده ورزقان بمناسبت هفته بسیج دانش آموزی.

گروه فرهنگی اجتماعی آوای ورزقان: شهید بهمن سلیم زاده در سوم اسفند ماه سال ۱۳۴۲ در یک خانواده متدین در شهرستان ورزقان دیده به جهان گشود.

وی دوران کودکی را با تمام ذوق و شوق رفتن به مدرسه سپری نمود و با تمام وجودش راهی مدرسه شد، بهمن دوران ابتدایی را در دبستان روزبه شهر ورزقان سپری نمود و با نمرات عالی این دوران را به پایان رساند و به مدرسه راهنمایی کمال ورزقان برای ادامه تحصیل رفت.

بهمن جوانی غیور و پاک بود و در همه امورات انقلابی کمک می کرد. او خیلی بشاش و عاشق کشورمان بود . این شهید در دوران پیروزی انقلاب نیز سهم خویش را به عنوان یک ایرانی ایفا کرد و در پخش اعلامیه های حضرت امام خمینی (ره) اهتمام می ورزید.

دوران اول دبیرستان را نیز با موفقیت طی کرد اما با توجه به اوضاع حساس جبهه ها ترک تحصیل نموده و به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد.

شهید سلیم زاده تمام جان خود برای دفاع از ایران درطبق خلاص گذاشت و با توجه به اینکه هنوز سن و سال زیادی نداشت اما مثل یک شیر مرد در جبهه ها با بعثیون جنگید.

بهمن در تاریخ ۶۳/۳/۳  در کردستان در اثر درگیری با ضد انقلابیون به درجه رفیع شهادت نائل گردید و به خیل یاران امام حسین (ع) پیوست.

در پایان خاطره ای از شهید را می خوانیم: قبل از شهادت بهمن، شهید پورنصیر شهید شده بود جوانان شهر برای دفن شهید قبر میی کَنند بهمن که بسیار جوان زرنگی بود بنا به گفته دوستانش به تنهایی قبر را در مزار شهدا آماده می کنه، بعدا بنا به پیشنهاد خانواده شهید پورنصیر قبر ایشان را در کنار خاندان خودشون دفن می کنند که بعد از چند ماه خود بهمن شهید می شود و به قبری که خودشان کنده بود دفن می شود/ روحش شاد

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.