معرفی شهید احمد اسکندری

معرفی شهدای دانش آموزی شهرستان ورزقان بمناسبت هفته بسیج دانش آموزی.

گروه فرهنگی، اجتماعی آوای ورزقان” مقام معظم رهبری می فرمایند: سربازان حقیقی انقلاب شما دانش آموزان هستید و انقلاب چشم انتظار شماست، دانش آموزان در انقلاب و حوادث بعد از انقلاب نقش داشته اند.

در قالب معرفی شهدای دانش آموزی شهرستان ورزقان اینبار اطلاعات شهید احمد اسکندری گردآوری شده است که در زیر می خوانیم؛

نام ونام خانوادگی: احمد اسکندری
تاریخ تولد :  ۱۳۴۲
تاریخ شهادت: ۴/۳/۱۳۶۲
محل تولد: روستای بکرآباد
محل شهادت: سنندج

شهید احمد اسکندری فرزند حاج فرمان در سال ۱۳۴۲ در روستای بکر آباد ورزقان دیده به جهان گشود. وی دوران کودکی را در دامان پر مهر خانواده سپری کرد و دوران تحصیل را در زادگاهش به پایان رسانید. وی در سال های آغاز انقلاب اسلامی همراه پسر دایی شهیدش (داود خالقی) مردم اهالی را به شرکت در تظاهرات و راهپیمایی که بر علیه رژیم طاغوتی صورت می گرفت دعوت می کرد.
وی برای ادامه تحصیل و وارد شدن به دبیرستان به ورزقان رفت و در آنجا به تحصیل ادامه داد. بعد از پیروزی انقلاب احمد واردبسیج شد. وی بعد ها به همراه چند تن از اهالی روستا به تشکیل پایگاه همت گمارد و مسئولیت آن را به عهده گرفت.زمانی که آیت الله بهشتی و یارانش به شهادت رسیدند چند روزی در روستا مجلس عزا تشکیل داد.
خاطره ای از سال شهادتش: آن سال قرار بودپدرم به خانه خدا مشرف شود آمدوبه پدرم گفت می خواهم بروم جبهه،پدرم گفت:احمدجان دفاع از وطن تکلیف شرعی ماست ولی من سفر خانه خدا را در پیش دارم اجازه بده من بروم برگردم بعد از آن نوبتی هردوتامون میرویم،گفت :”پدرجان از اصفهان خانم ها برای امام نامه نوشتند که اجازه بدهند به جبهه رفته و از مملکت و اسلام و قران دفاع کنند”شما هم به زیارت خانه خدا بروید خدا حافظ خانواده است.سه روز بعد از آن گفتگو یکی از همکلاسی اش کتاب هایش را آوردخانه و تحویل داد و گفت احمد رفت جبهه وچهارم خرداد ۱۳۶۲پیکر مبارکش تشییع و در ۷خرداد حاجی عازم زیارت خانه خدا شد.
روحش شاد و یادش گرامی و راهشان پر رهرو

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.