آمادگی احمدی سیه کلان برای حضور در انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی معدن استان

دکتر محمد حسین احمدی سیه کلان با اعلام آمادگی برای حضور در انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی معدن در گفتگوی اهداف و برنامه های خود را تشریح کرد

جناب احمدی در ابتدا خود را معرفی و مختصری از فعالیت هایتان را ذکر فرمایید:
اینجانب محمد حسین احمدی (سیه کلان) دارای مدرک تحصیلی پسادکتری دوره پژوهشی فرادکتری از دانشگاه صنعتی امیرکبیر می باشم. البته افتخار این را دارم که تحصیلات دوره کارشناسی خود را زیر نظر اساتید بنام دانشگاه صنعتی سهند تبریز به اتمام رسانیده ام.

اینجانب در کنار کارهای علمی، فعالیتهای پژوهشی دارم و با شرکت ها و معادن مختلف کشور در زمینه ارائه مشاوره فنی و طراحی همکاری دارم که از جمله آنها میتوان به مطالعات GSI فاز ۳ کارخانه تغلیظ مجتمع معدنی مس سونگون و مطالعه و طراحی تونلهای استخراج معدن طلای مزرعه شادی و آزاد راه تبریز- سهند اشاره نمود.

هم چنین بیش از ۹ سال سابقه فعالیت در سازمان نظام مهندسی معدن استان را دارم و در تدوین قانون شورای معادن استان ها همکاری داشته ام. در زمینه آموزش و تدریس نیز بیش از ۶ سال سابقه همکاری با دانشگاه صنعتی امیرکبیر ،آموزشکده فنی سهند و دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورزقان را در کارنامه علمی خود دارم.

با توجه به انتخابات پیش روی هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن در دوره هفتم در اسفند ماه سال جاری چه برنامه ای دارید؟
بنده در پاسخ به این سوال ابتدا لازم می دانم از جناب دکتر ملک قاسمی ریاست سازمان نظام مهندسی معدن استان که در شورای مرکزی نیز عضویت دارند ،تقدیر و تشکر بکنم که از بدو تاسیس سازمان نظام مهندسی معدن در استان زحمت زیادی کشیدند و نهال نوپای این سازمان را پرورش داده و به این مرحله که امروز شاهد آن هستیم رسانیده اند. هم چنین از دکتر بابایی تشکر می کنم که زحمات زیادی را در دوره پنجم هیات مدیره در جهت خرید ساختمان برای سازمان کشیده اند .
بنده با توجه به این که با اعضای جوان سازمان در طول سالیان متمادی ارتباط کاری و دوستانه داشتم، از مشکلات و دغدغه های اعضای جوان آگاه می باشم .طی فعالیت انتخاباتی که در دو دوره اخیر داشته ام بنظرم اکثریت اعضا در ایام انتخابات نظام مهندسی مورد توجه قرار می گیرند و بعد از اتمام انتخابات مخصوصا در ارجاع کار فراموش می شوند. در صحبت هایی که با اکثر اعضای جوان سازمان داشتم، آنها امید خود را از سازمان به کلی از دست داده اند و حتی برخی ها عضویت خود را نیز تمدید نمی کنند .
این حقیر آمادگی خود را جهت حضور در انتخابات هفتمین دوره هیات مدیره نظام مهندسی معدن استان با حمایت و پشتوانه مسئولین فنی جوان در معادن استان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور در رشته های مهندسی معدن، زمین شناسی، مهندسی مواد و مهندسی نقشه برداری که در سازمان نظام مهندسی استان عضویت دارند ،پیشکسوتان و فعالان عرصه معدنی استان اعلام می دارم. بنظرم خواسته اکثر جوانان این است که نماینده ای در هیات مدیره داشته باشند تا مشکلات و خواسته های آنها مورد توجه قرار گرفته و به آن پاسخ داده شود.

اهداف و برنامه های خود را برای ورود به هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن استان تشریح نمایید:
به هر حال در ۶ دوره هیات مدیره سازمان کارهای مثبتی انجام شده است و از همه اعضای هیات مدیره در ادوار مختلف تشکر می کنم. به نظرم با ورود افراد جوان و فعال در کنار تجربیات پیشکسوتان می توان گام های مثبتی را در جهت ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان جوان و رفاه عمومی اعضای سازمان برداشت .دغدغه های اعضای جوان باید در اولویت تصمیمات هیات مدیره قرار گرفته و به آن پرداخته شود .سازمان نظام مهندسی معدن بعنوان بازوی تخصصی با تکیه بر دانش فنی اعضای خود می تواند نقش مهمی در رونق تولید و توسعه معادن استان داشته باشد. بنده بر این باورم اگر بسترسازی مناسب و ریل گذاری اصولی در این مسیر با همفکری و مشاوره عموم اعضای سازمان نظام مهندسی صورت بگیرد، زمینه اشتغال خودبخودی فراهم می شود. البته مهم ترین برنامه اینجانب استفاده از خرد جمعی، تجربیات پیشکسوتان و تخصص جوانان در تصمیم گیری های کلان و پیشبرد اهداف عالیه سازمان نظام مهندسی خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *