جوابیه شرکت پاوان در خصوص حواشی اخیر؛

پاوان بیشترین تعامل را با نیروهای بومی و منطقه‌ای داشته است/ ویدئوی اخذ اجباری لباس کارگران ساختگی است

اخیرا در فضای مجازی و در بعضی از پیج‌ها، فیلمی تحت عنوان اخراج نیروهای بومی توسط شرکت پاوان و اخذ لباس کار از آنها منتشر شده، که لازم است جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی داده شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان شرکت پاوان (پیمانکار پروژه خاکبرداری فاز ۳ ) در مجتمع مس سونگون در واکنش به حواشی ایجاد شده پیرامون این شرکت جوابیه‌ای صادر کرد است که در زیر این جوابیه را می خوانیم.

اخیرا در فضای مجازی و در بعضی از پیج‌ها، فیلمی تحت عنوان اخراج نیروهای بومی توسط شرکت پاوان و اخذ لباس کار از آنها منتشر شده، که لازم است جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی داده شود:

بررسی های انجام گرفته نشان می‌دهد؛ افرادی که از خودشان فیلم گرفته و منتشر کرده اند، کسانی هستند که حاضر به امضای قرارداد نیستند. بقیه پرسنل قراردادهای سه ماهه پاییز و یک ماهه باقیمانده تا پایان پروژه را امضاء کرده‌اند.

همین افراد، قبلا نبود قرارداد را بهانه قرار داده‌اند، در حالی که هم اکنون از امضاء قرارداد امتناع کرده و عنوان می کنند، می خواهند “بدون قرارداد” کار کنند. این عده در واقع همیشه بدنبال ایجاد موضوعی برای تنش‌آفرینی هستند و متاسفانه افرادی نیز از بیرون از کارگاه در حال تحریک این افرادند.

موضوع گرفتن لباس نیز ساختگی است و هیچ لباسی از هیچ یک از این افراد تحویل گرفته نشده است و عکس منتشر شده با لباس فرم پاوان مقابل ساختمان فرمانداری، ادعای واهی این افراد را نقص می‌کند. در واقع موضوع تسویه حساب هم از سوی شرکت به کسی ابلاغ نشده است و این افراد خودشان اصرار به دریافت فرم تسویه حساب نموده و عوامل شرکت را برای انجام تسویه حساب، تحت فشار قرار داده‌اند.

در این میان، متاسفانه عده‌ای در منطقه از هر موضوعی سوءاستفاده نموده و برای رسانه‌های معاند خوراک خبری تهیه می کنند.

تمامی این موضوعات و ادعاها کذب و نادرست بوده و افراد معلوم‌الحالی پشت این قضایا قرار دارند. این افراد مترصد کوچکترین فرصتی هستند تا به نمایندگان مجلس، افراد و اقوام توهین کنند.

شرکت ساختمانی پاوان یکی از خوشنام‌ترین شرکت‌های ایرانی در سطح ملی است و در پنج رشته کاری دارای رتبه یک است و پروژه‌های بسیاری را در سطح ایران و به خصوص آذربایجان شرقی اجرا کرده است.

این شرکت از زمستان ٩٨ تاکنون علیرغم مشکلات فراوان در همکاری با شرکت نوآوران، پروژه خاکبرداری محل کارخانه فاز ٣ تغلیظ مس سونگون را انجام می‌دهد و در این مدت بیشترین تعامل را با نیروهای بومی و منطقه‌ای داشته است به طوریکه علیرغم عدم نیاز به تعدادی از نیروها، همچنان همه نیروهای قدیمی و جدید پروژه را تا پایان کار حفظ کرده است.

برخلاف ادعای برخی افراد معلوم‌الحال، آمار نیروی انسانی نشان می دهد؛ بیشترین نیروی انسانی این پروژه متعلق به شهرستان ورزقان می باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *