ورزقان در تبریز معرفی می شود

فرماندار ورزقان گفت: نمایشگاه توانمندی‌های این شهرستان با هدف شناساندن ظرفیت‌های منطقه در تفرجگاه عون بن علی شهر تبریز ایجاد و برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان محمد باقر خانی فرماندار شهرستان ورزقان امروز با همراهی مدیرعامل سازمان تفرجگاه عون بن علی، بخشدار مرکزی و تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان از تفرجگاه عون بن علی (عینالی) شهر تبریز با هدف استفاده از ظرفیت‌های این تفرجگاه برای شناساندن داشته‌های شهرستان ورزقان بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید با اشاره به ظرفیت‌های کم‌ نظیر شهرستان ورزقان در بخش‌های کشاورزی، دام‌پروری، گیاهان دارویی، آثار تاریخی و گردشگری و معادن و صنایع معدنی، به خبرنگار آوای ورزقان گفت: شناساندن ظرفیت‌های شهرستان با هدف جذب سرمایه‌گذاران و گردشگران می‌تواند نقش بسیار مؤثری در رونق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان داشته باشد.

خانی ورزقان را شهرستانی با توانمندی‌های بسیار معدنی توصیف و خاطرنشان کرد: معدن مس سونگون ورزقان به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین معادن مس دنیا در کنار دیگر معادن طلا و سنگ‌آهن فعال در شهرستان، شرایط را برای راه‌اندازی صنایع پایین‌ دستی مس و دیگر معادن در قالب شهرک صنعتی تخصصی در منطقه فراهم کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *