رئیس شبکه بهداشت:

اگر مردم به هشدارها و پروتکل های بهداشتی کرونا عمل نکنند بهار دردناکی در پیش داریم

دکتر هاشم دلاور رئیس شبکه بهداشت ودرمان ورزقان گفت: اگر مردم به هشدارها و پروتکل های بهداشتی عمل نکنند و پشت سنگر سربازان مدافع سلامت را خالی بگذارند و در تجمعات و مراسمات عروسی ،ختم و هرگونه دورهمی های شبانه و شرکت در مجالس که محل انفجار و انتشار بیماری کرونا می باشد شرکت کنند بهار دردناکی درپیش داریم.

دکتر دلاور رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ورزقان در گفتگو با خبرنگار آوای ورزقان گفت: شرایط کرونا در شهرستان همان شرایط قبلی می باشد و باتوجه به انتشار وسیع کرونای انگلیسی که سرعت انتشار بیمارزایی و مرگ و میر چند برابری دارد. پس بنابر این رعایت هرگونه پروتکل های بهداشتی منجمله استفاده از ماسک ،رعایت فاصله گذاری و شستشوی مرتب دستها جهت ایمن ماندن همشهریان ازاین بیماری منحوس بسیار ضروری است.

مسئول سلامت شهرستان از ورود واکسن کرونا به شهرستان درآینده نزدیک خبر داد واظهار داشت: اولویت تزریق واکسن ابتدا به کادر درمان که مستقیما با بیماران کرونایی سرو کار دارند سپس به افراد مسن بالای  ۶۵سال سن و افرادی که بیماران زمینه دارند تزریق می شود دکتر دلاور ادامه داد تزریق واکسن کرونا منوط به اتمام بیماری کووید ۱۹یا همان کرونا نیست و مردم باید درهمه حال موارد فوق را رعایت نمایند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ورزقان تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان را ۷۶۲ نفر و تعداد فوتی ها را ۳۵ نفر اعلام کرد و افزود: اگر مردم توصیه های بهداشتی را سر سری بگیرد درآینده نزدیک شاهد چند برابری این رقم خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *