مشکل کار در کجاست؟/ چه کسی یا کسانی کار شکنی کرده اند؟/ چرا گزارش دروغ به مردم می دهید؟/ چرا از مس ایران مطالبه گری مردم را نمی کنید؟/ چه کسی باید جوابگو باشد

امام جمعه مردمی ورزقان با انتقاد از روند پیشرفت پروژهای مس سونگون گفت: چرا مسئولان به مردم گزارش نمی دهند؟ چرا در دو سال گذشته گزارش دروغ دادید در حالی که هیچ شرکتی برای فاز ۳ انتخاب نشده و این خیانت به مردم شهرستان است و قابل قبول نیست، استاندار آذربایجان شرقی، نماینده و فرماندار شهرستان باید نسبت به مطالبات مردمی پاسخگو باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ورزقان، حجت الاسلام و المسلمین شیخ مهدی پورمحمد با گرامیداشت آغاز هفته معدن و با بیان اینکه کشور ما یکی از مهمترین دارندگان مواد معدنی در جهان است ، افزود: کشور ایران یکی از ۱۰ کشور بزرگ غنی از مواد معدنی قرار دارد و در غرب آسیا اولین کشور معدنی هستیم که بزرگ ترین سرمایه برای کشور می باشد و باید درست از آن مدیریت کنیم.

امام جمعه ورزقان معادن طلا و مس را ظرفیت مهم برای منطقه ورزقان عنوان کرد و افزود: در سطح کشور ۹ هزار معدن با ۷۰ نوع ماده معدنی که دو نوع از این ماده معدنی (طلا و مس) در شهرستان ورزقان می باشد که این ظرفیت مهمی برای منطقه است.

حاج آقا پورمحمد در بخش دیگری از سخنان خود از روند پیشرفت پروژه هیپ لیچنگ مجتمع مس سونگون گلایه کرد و افزود: در شهریور ماه سال ۹۷ پروژه هیپ لیچینگ کلنگ زنی گردیده و در آن زمان مسئول مربوطه زمان بهره برداری از این پروژه را یک سال اعلام کرده بود که متاسفانه نزدیک به سه سال است پیشرفت چندانی نکرده است.

خطیب جمعه ورزقان ادامه داد: اگر دلیل تاخیر آن مطالعه ناقص و جابجایی زمین می باشد ، چرا باید پروژه ی یکساله نزدیک به سه سال تاخیر داشته باشد؟! طبق اعلام مدیر عامل وقت مجتع مس سونگون در سال ۹۹ با پیشرفت ۲۵ درصد و طبق بازدیده های بعمل آمده تا به امسال ۲۳ در صد که جمعا ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد این در حالی که باید در یک سال اخیر ۱۰۰ درصد پیشرفت داشته و مورد بهره برداری قرار گرفته باشد.

حاج شیخ مهدی پورمحمد به اهمیت رسیدگی به مسایل و مشکلات و مطالبات مردم ، خطاب به مسئولان ( استاندار ، فرماندار ، نماینده مردم ورزقان وخاروانا در مجلس شورای اسلامی) ، گفت: فاز سوم تغلیظ که دو سال هست گزارش دروغ به ما می دهند که فلان شرکت می آید این در حالی است که هیچ شرکتی وجود ندارد و این خیانت به مردم منطقه ورزقان است که غیر قابل قبول است و مسئولان مربوطه باید جوابگوی مطالبات مردم منطقه ورزقان باشند.

امام جمعه ورزقان در ادامه به نامعلوم بودن و اخراج و جابجایی کارگران در شرکت های تابعه مس سونگون که ماه به ماه قول جذب آنان را می دهند ، اشاره کرد و گفت: بررسی مسایل و مانع‌زدایی ها به جهش تولید ، ایجاد و تثبیت اشتغال بر اساس منویات مقام معظم رهبری در سال )تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها ) در تمامی امورات باید نقشه‌ راه مسوولان قرار گیرد و نباید در این پروژه عظیم برخی کارگران را به دلایل نامعلوم اخراج و برخی را جایگزین آنان کرد ، هنر آنست که با پیگیری و به اتمام رساندن پروژه های اشاره شده هزاران نفر (بصورت مستقیم و غیرمستقیم) درصد اشتغالزایی افزایش پیدا کند.

امام جمعه ورزقان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات اخیر وین ، ابراز داشت: ما مخالف مذاکره نیستیم و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مذاکره در صورتی نتیجه بخش خواهد بود که همه تحریم ها ملغی شوند.

وی ادامه داد: دولت منحوس بایدن می خواهد ۱۲۰ روز تحریم ها را تعلیق کند تا در دولت بعدی برجام های دیگری را متحمل دولت کند که اگر غیر از این می باشد باید گزارشات درست به مردم و مجلس بدهند که خواسته مردم ایران اسلامی این است که خواسته رهبری محقق گردد و آن هم رفع تمامی تحریم ها می باشد.

حاج آقا پورمحمد با اشاره به بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری، تاکید کرد: باید از شورای نگهبان تشکر کنیم که تا اندازه‌ای جلوی ثبت نام‌های فله‌ای را گرفت و نسبت به دوره گذشته شاهد کاهش تعداد ثبت نام کنندگان بودیم که اگر دولت همراهی کرده بود این تعداد خیلی کمتر می‌شد.

وی ادامه داد: انتظار است شورای نگهبان این حرکت هوشمندانه را با رعایت مر قانون و بدون ملاحظات سیاسی و توقعات زیاده خواهانه برخی جناح‌ها و افراد ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *