آوای ورزقان/

با برنامه ها و اهداف سحر سلطان زاده آشنا شوید

در راستای مشارکت حداکثری در انتخابات خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی آوای ورزقان با کاندیداهای شورای شهر ورزقان گفتگو داشته است که در زیر برنامه و اهداف خانم سلطان زاده را با هم می خوانیم.

خبرنگار آوای ورزقان در راستای افزایش مشارکت در انتخابات به گفتگو و انتشار برنامه ها و اهداف کاندیداهای شورای شهر ورزقان پرداخت کرده است که در زیر مصاحبه خانم سلطان زاده را با هم می خوانیم.

 

خانم سلطانزاده ابتدا خود را معرفی کنید:

بسمه تعالی

با عرض سلام و ادب و احترام اینجانب سحر سلطان زاده

محل تولد تبریز است ولی اصالتاً از شهرستان ورزقان روستای چایکندی می باشم.

رزومه اینجانب:

۱-کارشناس مهندسی معماری

۲-کارشناس ارشد مهندسی معماری

  • عضو نظام مهندسی استان
  • مجری انواع پروژه های معماری ساختمان
  • مدیری عامل کارخانه تولید نساجی سعادت

فرمایشات مقام معظم رهبری:

ارتباط دائمی با مردم ، توجه به مختصات شهر اسلامی ، توجه به حفظ هویت تاریخی و اسلامی فرهنگ سازی به مسائل مربوط به شهر ، مبارزه با رشوه خواری ، تسهیل و تسریع در کارهای مردمی و ارباب رجوع ، جلوگیری از قانون فروشی در شهرداری، خدمت به مردم با روحیه بسیجی

شورا که در قانون اساسی تصریح شد و سازکار اجرای آن تا دولت خاتمی به تعویق افتاده بود که در سال ۷۷ با استقبال زیاد مردم حوزه انتخاباتی برگزار گردید و بدون نظارت شورای نگهبان برگزار می شود و بررسی و رسیدگی به صلاحیت داوطلبان برعهده هیئت های اجرایی و نظارت بر انتخابات شورای های اسلامی شهر وروستا است.

وظایف:

انتخاب شهردار . شهردار نمی تواند عضو شورای شهر باشد .

شورای شهر در حوزه نظارت پژوهش و برنامه ریزی و تصویب بودجه است.

بررسی و شناخت کمبود ها ، نیاز ها و نارسائی های اجتماعی ، عمرانی ،فرهنگی ، آموزشی، بهداشتی ، اقتصادی و رفاهی حوزه انتخابیه و تهیه طرح ها و پیشنهاد های اصلاحی  و راه حل کاربردی.

عملکرد شهرداری را در سالهای اخیر چگونه می بینید ؟

از زحمات کلیه افراد عضو شورا و شهرداری تقدیر می گردد ولی آنچه در شان و مقام اهالی محترم و خود شهر می باشد ، در شایستگی آنها کافی نبوده است. امیدوارم بنده با استفاده از افراد و نیرو های متخصص محلی این نواقصات قبلی را برطرف کنم . و باید شهری آباد و با نشاط داشته باشیم . همه ی ما زیبایی و شادابی را دوست داریم و انسان لایق زیبایی هاست که باید در شهرمان اجرا شود.

  • برنامه و اهداف شما برای حضور در شورای شهر چیست؟ اهداف:

هدف بنده نسبت به نماینده بودن خدمت به مردم شریف شهرستان ورزقان است اینکه همه جوانان این سرزمین را به اهدافشان برسانیم و کم و کاستی جوانان عزیزمان را برآورده کنیم. اینجانب حرکتی بسوی پیروزی نسبت به همه کارهای شهرستان ورزقان که یک شهر آباد و لایق به یک ایرانی باشد. شهرستان ورزقان لایق بهترین هاست.

امروز شهرستان ما ورزقان نیازمند همراهی شهروندان با افراد مسئولیت پذیری است که هدفشان آینده ای بهتر برای شهرستان ورزقان می باشد. شورای اسلامی شهر ها باید گره گشای  مسائل  و مشکلات شهری باشند نه اینکه گرهی به گره های موجود اضافه کنند. در آخر اهداف اصلی خودم با توجه به اینکه این شهر قهرمان پرور زاده گاه خودم هست جهت آبادی آن با یاری خداوند متعال در این امر خیر و خدمت به شهر و زادگاه خودم آستین بالا زده ام و در این انتخابات شورا بنده به نفع یا بر علیه کسی ثبت نام نکرده ام ، حضور بنده به عنوان یک فرد متخصص عمران و آبادی  شهر می باشد و تا آخر انتخابات با کمک مردم شریف منطقه حضور خواهم داشت.

برنامه:

۱. پیگیری جهت انجام صریح و سریع راه و جاده اصلی ورزقان به تبریز

۲. ایجاد مکان و مسکن مناسب برای کارکنان معدن مس سونگون در ورزقان

۳. همکاری لازم با نماینده محترم ورزقان در مجلس شورای اسلامی و ادارجات مربوط جهت بهینه سازی و استفاده مناسب مردمی از معدن مس

۴. پیگیری و همکاری لازم از نهاد ها و ادارجات جهت احداث انواع کارخانه های متفاوت از موارد استخراجی معدن سونگون در ورزقان

۵. نظارت بر حسن اجرایی و مصوبات و طرح ها

۶. برنامه ریزی در خصوص مشارکت مردمی در انجام خدمات اجتماعی ، عمرانی ، فرهنگی ، آموزشی و سایر امور رفاهی

۷. نظارت بر حسن اداره و حفظ سرمایه  و دارایی نقدی و جنسی و اموال منقول و غیر منقول نظارت بر حساب درآمد شهرداری

۸. شرکت درکمسیون های تخصصی شورای شهر

۹. بررسی و شناخت کمبودها و نارسائی های شهر

۱۰. جلب مشارکت و خود یاری مردم و همکاری با مسئولان اجرایی و وزارتخانه ها و سایر سازمانها

۱۱. نگهداری و احداث و بهره برداری از تاسیسات عمومی و کمک رسانی و امداد رسانی در مواقع بحرانی و اضطراری و حوادث غیر مترقبه مانند جنگ، زلزله و سیل

۱۲. ایجاد واحدی از شهرداری جهت کمک رساندن به مستمندان و خانواده های بی سرپرست با استفاده از خودیاری محلی

۱۳. تلاش برای رفع اختلاف محلات و حکمیت میان آنها

۱۴. ایجاد زمینه مناسب برای اجرای مقررات بهداشتی و حفظ نظارت عمومی در بهداشت محیط

۱۵. همکاری با نیروی انتظامی جهت برقراری امنیت و نظم عمومی و جلب مشارکت عمومی بر امور فرهنگی و دینی

۱۶. تصویب نرخ کرایه های وسایل نقلیه درون شهری و ایجاد منطقه مناسب برای مسافران بیرون شهری

۱۷. ایجاد فضای مناسب برای خدمات رفاهی و ورزشی و بهداشتی ( استخر و پارک )

۱۸. بررسی مشکلات و نیاز های مربوط به خدمات کشاورزی، باغداری و دامداری و پیگیری لازم جهت اخذ وام به اصناف با درصد کم.

  • وضعیت ورزقان را در آینده چگونه ارزیابی می کنید ؟ با توجه به پتانسیل مربوط به موقعیت جغرافیایی

یک شهر ایده آل و صنعتی و توریستی تبدیل خواهد شد و با ارزش دادن به خدمات کشاورزی و گاوداری  و باغداری یک شهر نمونه در منطقه خواهد شد. با وجود سد های حاجیلار و چند مورد سد کوچک که موجب تامین آب شرب  و کشاورزی ورزقان و سایر روستا ها می شود  راه دسترسی تبریز-خواجه -ورزقان و همچنین راه تبریز اسپیران ورزقان وضعیت بسیار مطلوبی خواهد داشت.

  • گرایش سیاسی شما به کدام جریان نزدیک است؟ یک فرد ولائی و متعهد به نظام جمهوری اسلامی هستم. در این انتخابات فردی مستقل هستم و با اعتقاد قلبی به نظام جمهوری اسلامی و پایبند و تابع قوانین کشور خودم هستم
  • نظر شما در مورد شهردار آینده چیست ؟

آنچه که مستحضرید شهردار باید یک فرد قوی متخصص در امورات شهرسازی و سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کار بلد و دست پاک و مدیر ومدبر ، متعهد و یک فرد اجرایی باشد.

بزرگترین و مهم ترین مشکل و پتانسیل شهر چیست ؟

بافت و چهره شهر فعلا نا به سامان هست ، خدمات بهداشتی عمومی و رفاهی ندارد ، مراکز فرهنگی آموزشی وتجاری  و فروشگاه ها در شان اهالی ورزقان نیست ، عدم دسترسی به راه مناسب به مرکز استان.با توجه به بازدید بعمل آمده از مرکز و حاشیه شهر ، پیاده رو ها و خیابانهای شهر در شان مردم شریف آن شهر نمی باشد . نماهای بیرونی ساختمان های مسکونی و اداری جهت شادابی چهره شهر باید اصلاح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *