امام راحل مردم را ولی نعمت نظام می دانست/مشکل آب آشامیدنی دغدغه مردم است چرا هیچ کس پاسخگو نیست؟!/نبود فاضلاب شهری از معضلات شهر ورزقان می باشد!

پورمحمد امام جمعه مردمی شهرستان ورزقان در خطبه های نماز جمعه ضمن انتقاد از تاخیر در پروژه های آبرسانی به ۶۵ روستا و شهر ورزقان خواستار پاسخگوی مسئولان امر شد.

به گزارش آوای ورزقان، حجت الاسلام حاج شیخ مهدی پورمحمد در خطبه های نماز جمعه این هفته به ۱۴ خردادماه سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) بنیانگذار یک نظام و یک انقلاب که هیچ کس جرئت راه اندازی آن را نداشت امام بزرگوار توانست لابه لای کتاب ها اصل ولایت فقیه را بیرون بکشد و در عرصه ی عمل نیز میدانی کند.

امام جمعه ورزقان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالروز عروج ملکوتی امام خمینی(ره)و با بیان اینکه کسانی امام(ره) را متهم به این می کنند که امام(ره) حکومت اسلامی بخصوص رکن رکین جمهوریت را از غرب گرفته است ، تاکید کرد: مردم سالاری دینی و جمهوری اسلامی یک طرح ناب و خالص دینی است و اینکه برخی می‌گویند امام مردم سالاری را از غربی‌ها گرفت، سخنی بی‌مبنا است زیرا امام کسی نبود که بخاطر رودربایستی از حکم خدا منصرف شود. امام بزرگوار این جرئت را داشت که جمهوریت و اسلامیت و حاکمیت ولایت فقیه را از مبانی دینی خارج کند.

وی به انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پس از امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب که با صلابت و قدرت در برابر دشمنان این نظام ایستاده ، شایسته‌ترین فرد برای ادامه راه مکتب امام خمینی (ره) محسوب می‌شوند.

حاج آقا پورمحمد با بیان اینکه یکی از دستاوردهای امام (ره) اصل ولایت‌فقیه بود که فرمود پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران یک حکومت الهی و اسلامی است و رهبر معظم انقلاب سکاندار بی‌نظیر این حکومت هستند که باید قدر بدانیم چرا که قدرت و امنیت این نظام زیر سایه ی رهبری می باشد.

ایشان ادامه داد: امام راحل مردم را ولی نعمت نظام می دانست و با الگوگیری از همین نگرش، امروز مدیران و مسئولان بایستی جلوگیری از تضییع حق مردم خصوصا قشر فقرا را مدنظر قرار دهند.

خطیب جمعه ورزقان درباره تامین منابع آب آشامیدنی بعضی از روستاهای شهرستان انتقاد و تصریح کرد: برخی روستائیان از کیفیت پایین و قطع مکرر آب آشامیدنی گلایه دارند و مسئولان برای حل این مسائل چاره‌اندیشی کنند.

ایشان ادامه داد: یک ونیم سال پیش در خصوص آبرسانی به ۶۵ روستای شهرستان کلنگ زنی انجام شده است ولی متاسفانه تاکنون اقداماتی در این خصوص صورت نگرفته است چرا یک نفر پاسخگو نیست؟!

حاج آقا پورمحمد به نبود فاضلاب شهری نیز گلایه کرد و افزود: نبود این سامانه از بزرگترین معضلات شهر بوده و مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد می کند.

ایشان همچنین با اشاره به تأکید همیشگی مقام معظم رهبری درباره ضرورت شرکت آحاد مردم در انتخابات و با توصیه مؤکد به کاندیداها به پرهیز از بیان وعده‌هایی که از انجام آنها مطمئن نیستند،افزود: وعده‌های بدون پشتوانه عملی جایز نیست و اینگونه وعده ها به ضرر کشور است چون با محقق نشدن آنها مردم از انتخابات و نظام دلسرد می‌شوند.

ایشان ادامه داد: به کسانی که عامل بوجود آورنده وضعیت موجود در کشور هستند باید کنار گذاشته شوند و باید مردم عزیز با بررسی گذشته کاندیداها آکاهانه و با روشنگری به کسی که اصلح و در تراز انقلاب می باشد رای بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *