حجت الاسلام والمسلمین پورمحمد:

صدای طبل توخالی مس ایران برای توسعه شهرستان ورزقان تمام شدنی نیست/ به تبعیض ها در معرفی به کار جوانان پایان دهید

امام جمعه ورزقان ضمن انتقاد از نابرابری‌ها در جذب جوانان منطقه برای اشتغال خواستار تشکیل فوری شورای کار و اشتغال در شهرستان شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان، حجت‌الاسلام و المسلیمن مهدی پورمحمد در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ورزقان یکی از مشکلات مهم در حال حاضر شهرستان را عدم برخورداری اهالی خصوصا جوانان این منطقه از ظرفیت و داشته‌های این شهرستان دانست و اظهار داشت: منابع طبیعی و خدادادی مس در این شهرستان یکی از ظرفیت‌های مهم در این منطقه می‌باشد ولی متاسفانه با داشتن درآمد هنگفت و قابل توجه آنطور که باید ثمره‌ای در توسعه شهرستان ندارد و همچنان صدای طبل توخالی چندین ساله شرکت مس ایران در توسعه شهرستان تمام شدنی نیست.

وی، یکی از دغدغه‌های مهم اهالی این شهرستان را بی‌توجهی و عدم رغبت به خدمت صادقانه اهالی این منطقه از طرف شرکت ملی مس ایران بی‌تفاوت دانست و گفت: شعار راه‌اندازی طرح‌های توسعه مس‌سونگون، احداث کمپ گردشگری فرهنگی ورزشی مس با شعار خاتمه دادن به باشگاه مس به نام ورزقان و به کام دیگران همچنین انتخاب پیمانکار و مناقصه یکی از برنامه‌های توخالی شرکت مس ایران می‌باشد که با این حرف و حدیث‌های کذب و دروغ مردم آذربایجان خصوصا اهالی این شهرستان را به بازی گرفته‌اند.

پورمحمد یادآور شد: بنده بومی شهرستان ورزقان نیستم ولی تا زمانی که در این شهرستان مسوولیت دارم از حقوق مردم منطقه دفاع خواهم کرد و در این راه با کسی تعارف نداریم؛ کما اینکه اگر مدیرعامل شرکت مس ایران به وعده‌های خویش عمل ننماید، خطبه‌های نماز جمعه دلایل این دروغ‌ها و فریب مردم را برای همگان بیان خواهم کرد و باید مسوولان شرکت مس ایران برای روشن کردن اهداف خود با مردم شهرستان ورزقان صادقانه عمل کنند.

وی با اشاره به وجود برخی تبعیض‌ها در معرفی به کار جوانان جویای کار شهرستان، تصریح کرد: لازم است در اسرع وقت شورای کار شهرستان برای پایان دادن به نابرابری‌ها در برخورداری جوانان منطقه از فرصت‌های شغلی و تغییر رویه اشتغال تشکیل و ایفای نقش کند.

امام جمعه ورزقان، وحدت را تنها راه توسعه شهرستان با بهره‌مندی از امکانات موجود برشمرد و مسوولان شهرستان را به وحدت و پرهیز از اختلاف و نفاق دعوت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *