انتظارداریم دولت سیزدهم در شروع کار خود قانونی به نام تعارض منافع مسئولین را به مجلس ارائه نماید

امام جمعه ورزقان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حکم تنفیذ رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم تنفیذ هشتمین رئیس جمهور کشورمان ، بیان کرد: این حکم دارای سه بخش عمده بود نخست از حضور پرشور ، عاقلانه و عزت آموز مردم تقدیر و تشکر کرد ، دوم توصیفی درباره شخصیت حجت الاسلام والمسلمین دکتر رئیسی بود که شخصیت مردمی بودن، عالیقدر و از تبار سیاست و علم، دارای سوابق درخشان مدیریتی ، با عزم راسخ در پیمودن مسیر نورانی انقلاب ، عالم فرزانه و خستگی ناپذیر از مهمترین ویژگی های رئیس جمهور دولت سیزدهم برشمردند و در نهایت انتظارات امام و امت از رئیس جمهور دولت سیزدهم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای ورزقان به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه، حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی پورمحمد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حکم تنفیذ رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم تنفیذ هشتمین رئیس جمهور کشورمان ، بیان کرد: این حکم دارای سه بخش عمده بود نخست از حضور پرشور ، عاقلانه و عزت آموز مردم تقدیر و تشکر کرد ، دوم توصیفی درباره شخصیت حجت الاسلام والمسلمین دکتر رئیسی بود که شخصیت مردمی بودن، عالیقدر و از تبار سیاست و علم، دارای سوابق درخشان مدیریتی ، با عزم راسخ در پیمودن مسیر نورانی انقلاب ، عالم فرزانه و خستگی ناپذیر از مهمترین ویژگی های رئیس جمهور دولت سیزدهم برشمردند و در نهایت انتظارات امام و امت از رئیس جمهور دولت سیزدهم بود.

حاج آقا پورمحمد به انتظارات رهبر معظم انقلاب از رئیس جمهور اشاره و تاکید کرد: خواسته ما از رئیس جمهور منتخب این است ؛ ۱-با حرکت جهشی برای خدمت در در همه عرصه ها به میدان بیاید ۲- به کارگیری مدیریتی با کفایت و جهادی و دانا و شجاع، ۳- بسیج کردن توانمندی های آشکار و نهفته در ملت خصوصاً جوانان، ۴- به میدان آوردن کار و تلاش سازنده، ۵- مانع زدایی از سر راه تولید و اینها از مطالبات امام و مردم بود که باید مورد توجه دولت سیزدهم قرار بگیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: باید دولت سیزدهم با اتخاذ قانون تعارض منافع مسئولین از طریق دولت انقلابی به مجلس ارائه و مصوب گردانده و از شورای نگهبان نیز می خواهیم پیگیر این مسئله باشد ، مسئولی که از منافع دولتی وملی خود سوء استفاده کند باید برخورد گردد تا از فساد در کشور جلوگیری گردد ، در غیر اینصورت در اول کار اگر این مسئله در دولت اتفاق نیافتد این دولت گرفتار مصائب دولت های قبلی خواهد شد.

امام جمعه ورزقان با اشاره به مراسم تحلیف که با نام دولت انقلابی و وفاق ملی کار خود را شروع کرد، افزود: ما تشکر می کنیم از آیت اله رئیسی که در سخنرانی خود دولت خود را ، دولت وفاق ملی اعلام کرد یعنی اینکه دولت ایشان دولت جناحی نیست و متعلق به همه مردم ایران و همه دلسوختگان نظام است.

حاج آقا پورمحمد در ادامه صحبت های خود از بی توجهی شرکت ملی مس ایران در اجرای طرح های توسعه مس سونگون انتقاد کرد و با اشاره به حضور چند روز گذشته مدیر عامل مس ایران در مجتمع مس سونگون ، گفت: مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در هفته گذشته چراغ خاموش به مس سونگون سفر کرده لذا مردم شریف استان و شهرستان انتظار دارند از وجود اینهمه منابع خدادادی مس در این شهرستان در اشتغال و توسعه بهره مند باشند نه اینکه با حرف های پوچ و توخالی از انجام طرح های توسعه سرباز زنند.

خطیب جمعه ورزقان ادامه داد: بیش از ۳ سال است که قول هایی داده شده که طرح های توسعه مس سونگون در این استان بزودی اجرا می شود که متاسفانه همچنان عملی نشده و مسئولین ارشد استان و شهرستان بدانند شرکت ملی مس ایران نمی خواهد به آذربایجان توجه کرده و سرمایه گذاری نماید.

وی گفت: من اهل معامله با کسی نیستم و به عنوان خادم این مردم تا زمانیکه در این شهرستان هستم از حقوق این مردم و استان دفاع خواهم کرد و هیچ تعارفی با کسی ندارم و دفاع از حق مردم برای من بالاتر از همه کارها ست.

حاج آقا پورمحمد همچنین از تلاش مسئولین محترم شهرستان در جهت برگشت به کار ۱۸ نفر از کارگران اخراجی مجتمع مس سونگون ، قدردانی کرد.

گفتنی است حاج آقا پورمحمد هفته پیش در کمیسیون کارگری شهرستان ، فرصت یک هفته ای برای مجتمع مس سونگون در جهت برگشت به کار ۱۸ نفر از کارگران اخراجی داده بود.

خطیب جمعه ورزقان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) ، به رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در اجرای مراسم عزاداری تاکید کرد و گفت: آئین عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) نماد وفاق ملی است بنابراین مذهبیون با رعایت موارد بهداشتی و همکاری‌های لازم بین نهادهای تبلیغی و ستاد کرونا عقلانیت دینی و انقلابی را نمایش بگذاریم.

وی درباره فضیلت اشک بر امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود: کسی که به یاد امام حسین علیه‌السلام باشد و به اندازه پر مگسی اشک بریزد، اجر او با خداوند است و خداوند کمتر از بهشت برای او راضی نمی‌شود.

امام جمعه ورزقان با اشاره به ۱۷ مرداد و شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار گفت: در این راستا از تلاش مجموعه خبرنگاران، خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها تقدیر و تشکر می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *