متاسفانه خیلی از راه های روستایی ورزقان آسفالت نیست /مشکل اصلی ورزقان نبود فاضلاب شهری است

امام جمعه ورزقان با انتقاد از نبود زیرساخت ها در شهرستان ورزقان گفت: با وجود منابع مختلف طبیعی معدنی در منطقه، متاسفانه بخش زیادی از راه های روستای شهرستان آسفالت نیست و از میانگین استانی پایین هست. نبود سیستم فاضلاب شهری و همچنین تصفیه خانه آب شرب یکی از مشکلات جدی شهر ورزقان است که باید فورا حل شود.

به گزارش آوای ورزقان به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه ورزقان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی پورمحمد امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با تاکید بر اینکه شهرستان ورزقان با این همه منابع طبیعی و معدنی همچنان از غبار محرومیت رنج می برد ، افزود: ۶۵ درصد راههای ارتباطی روستایی استان از نعمت راه آسفالت بهره مند هستند ولی متاسفانه شهرستان ورزقان با این همه داشته های منابع طبیعی معدنی راه های مواصلاتی روستایی آن ۱۲ درصد از میانگین استانی پایین تر است و این امر مهم باید مورد توجه دستگاه های ذیربط قرارگیرد.

خطیب جمعه ورزقان همچنین نبود سیستم فاضلاب شهری وتصفیه خانه آب شرب شهر ورزقان را یکی از نیازهای مردم این شهر دانست و افزود: انواع پساب شهری از جمله حمام و آشپزخانه منازل اهالی شهر ورزقان به جوب های شهر سرازیر می شود و بوی بد ناشی از آن مورد آزار و اذیت اهالی می گردد که انتظار داریم مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد .

حاج آقا پورمحمد در ادامه صحبت های خود به ۱۲ مهر روز وقف و اهمیت آن در دین اسلام تاکید کرد و افزود: متاسفانه این عمل خدا پسندانه در این شهرستان آنطور که باید جا نیفتاده و فرهنگ سازی نشده است و انتظار داریم کسانیکه مستحق این عمل هستند موقوفات خود را بصورت وقف عام قراردهند تا منابع آن مورد استفاده کارهای خیر در شهرستان شود.

امام جمعه ورزقان با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از نقش و تلاش های شبانه روزی پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی خصوصا فرماندهی ، جانشین و پرسنل تلاشگر ، صادق ، مخلص و فداکار نیروی انتظامی شهرستان ورزقان که در در برقراری نظم و امنیت پایدار در جامعه و حل مشکلات مردم تلاش می کنند تقدیر و تشکر کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت روز سالمندان افزود: در اسلام تاکید فراوانی نسبت به احترام پدر و مادر و بزرگترها شده است و سالمندان نیز همان پدران و مادرانی می باشند که به عنوان سرمایه‌های معنوی در جامعه قابل تکریم هستند و جوانان باید از تجربیات آنها بهره لازم را ببرند چراکه این قشر به عنوان گنجینه های ارزشمندی در هر خانه قابل تکریم هستندو نسل جوان باید تلاش کنند برای زندگی بهتر از تجربیات این قشر بهره ببرند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت دو سبط رسول حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت امام رضا (ع) خواستار بهره گیری از فیوضات الهی و تقوا، سیره و روش رسول اکرم (ص) در زندگی فردی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *