معرفی نخبه ورزقانی/ دکتر سولماز قنبری را بشناسید

در راستای معرفی نخبگان و شخصیت های برجسته شهرستان ورزقان با دکتر سولماز قنبری همایی که اطلاعات آن را خبرنگار ما جمع آوری کرده است و برای آشنایی بیشتر در زیر باهم می خوانیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان، تحریریه این رسانه در نظر دارد نخبگان و شخصیت های برتر و برجسته شهرستان ورزقان را به مردم معرفی کند. در نوبت دوم خبرنگار ما اطلاعات دکتر سولماز قنبری همایی را جمع آوری کرده و خلاصه شده آن را باهم می خوانیم.

 

دکتر قنبری که پدرش اهل روستای همای و مادرش اهل روستای لنبران شهرستان ورزقان است در شهر تبریز به دنیا آمده است.

*تحصیلات دکتر قنبری:

ایشان دوران دبیرستان خود را در رشته علوم تجربی سپری کرده و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مامایی خوانده است. ایشان دکتری خود را در رشته تخصصی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز گرفته است

*پست فعلی:
هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

*افتحارات علمی:
۱- اولین دانش آموخته دکتری تخصصی مامایی در کشور
۲- عضو بنیاد ملی نخبگان
۳- پژوهشگر برجسته کشوری در مقطع دکتری
۴- تدوین کننده گایدلاین کشوری
۵- مجری بیش از ۱۰ طرح تحقیقاتی
۶- نویسنده بیش از ۳۰ مقاله علمی در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی ISI
۷- شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی
۸- برگزیده جشنواره های علمی و فرهنگی کشور

این نخبه ورزقانی در مورد سرزمین پدری خود به خبرنگار آوای ورزقان گفت: هر انسانی بایستی در این جهان بی روح، در درون خود دنبال معنایی برای زندگی باشد و هر انسانی به تبع ژنتیک، آموخته ها و در نهایت انتخاب خود، سعی می کند که این معنای شکل گرفته در درونش را در واقعیت به ثمر برساند. انتخاب بنده نیز این بوده است که قدم در راهی بگذارم تا بتوانم در راستای کمک و حمایت از مادران در دوران بارداری و زایمان که یکی از با اهمیت ترین و بحرانی ترین مراحل زندگی زنان محسوب می شود، به سهم خود تلاشی کرده باشم. عمیقا باور دارم که زنان سرزمینم شایسته دریافت با کیفیت ترین مراقبت‌های زایمانی هستند تا از این واقعه مهم، همواره تجربه و خاطره مثبتی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *