پرداخت بیش از ۱ میلیارد ۳۰۰ میلیون تومان غرامت صندوق بیمه به کشاورزان

پورحیدر گفت: به مزارع خسارت دیده گندم و جو یک میلیارد و سیصد و پنجاه و دو میلیون تومان غرامت از صندوق بیمه محصولات کشاورزی در شهرستان ورزقان پرداخت شد.

سعید پورحیدر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان اظهار داشت: امسال با توجه به وقوع خشکسالی در سال زراعی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ و خسارت به مزارع گندم و جو در شهرستان ورزقان، جهت جبران خسارت وارد شده به کشاورزان شهرستان ۱ میلیارد ۳۵۲ میلیون تومان غرامت از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی به مزارع بیمه شده و خسارت دیده گندم و جو در شهرستان ورزقان پرداخت شد.

وی ادامه داد: در سال زراعی۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ با مشارکت و همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در پرداخت هزینه تعرفه بیمه به کشاورزان منطقه،۵۴۰۰ هکتار از مزارع گندم و جو شهرستان تحت پوشش بیمه قرار گرفته بود که در این رابطه حدود ۱۱۰۰ مورد پرونده خسارت در صندوق بیمه تشکیل شده بود که مبلغ مذکور برای خسارت دیدگان غرامت پرداخت گردید.

وی افزود: در سال زراعی جاری (۱۴۰۱ – ۱۴۰۰) ۷۰۰۰ هکتار گندم و ۱۶۰۰ هکتار جو شهرستان ورزقان تحت پوشش طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور قرار دارد که با همکاری و مساعدت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در پرداخت حق تعرفه بیمه برای کشاورزان، این میزان سطح کشت تحت پوشش صندوق بیمه قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.