ادامه پیگیری های امام جمعه برای تجهیز تنها بیمارستان منطقه/ عرصه مدیریت، تشک کشتی گیری نیست

پورمحمد گفت: مردم همیشه در صحنه ورزقان مطمئن باشید تا زمانی که در این شهرستان حضور دارم حقایق و مطالبات شما مردم را خواهم گفت و این تریبون صدای مردم است و باید حرف مردم گفته شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان به نقل روابط عمومی دفتر امام جمعه. حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی پورمحمد در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: خوشبختانه طبق اظهار رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ۷ میلیارد تومان هزینه بلاتکلیف در حساب این شبکه که از طرف خیرین کمک شده بود جهت نیازهای این بیمارستان هزینه شده است.

وی با اشاره به نیاز های بیمارستان ورزقان که قرار است وضعیت آن حداقل به سطح ۲ در بیمارستان های شهرستان ها ارتقاء یابد قرار است این هفته نیازهای دیگر این بیمارستان معلوم و در جهت پیگیری این تجهیزات اقدامات لازم انجام گیرد.

حاج اقا پورمحمد در ادامه صحبتهای خود به مشکلات به حق کارگران معدن مس سونگون اشاره کرد و افزود: من همیشه حق و حقوق کارگران این معدن را پیگیری نموده ام و در جلسات مهم شهرستان از حقوق آن ها دفاع کرده ام و حتی گفته ام که بخاطر احقاق حقوق این عزیزان لازم باشد با هزینه خود ، آن ها را به هرجا که لازم باشد می برم تا آن ها به حقوق خود برسند و کسانی که با گل آلود کردن آب که می خواهند بین گفته های من و کارگران زحمت کش فاصله بیاندازند ، بدانند این حرکت نمی تواند به عقیده اینجانب که باید بطور قانونی از حقوق تولیدکنندگان دفاع کنم فاصله نخواهند انداخت.

عرصه مدیریت ، تشک کشتی گیری نیست

خطیب جمعه ورزقان گفت: من همیشه تاکید بر وحدت و یکپارچگی و همدلی مسئولین در شهرستان را تاکید نموده و همچنان تاکید می نمایم و انتظار دارم با نیت تخریب مسئولین شهرستان منطقه را تشک کشتی گیری ننمایند چرا که این ها هیچوقت سودی به حال کارگران عزیز نخواهد داشت.

حاج آقا پورمحمد گفت: کارگران بدانند من همیشه پشتوانه آن ها بوده ام و با تبعیت از رهنمودهای رهبری که امسال را سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری کرده همه وظیفه داریم موانع را از جلوی تولید کنندگان برداریم تا انشااله با زحمات این کارگران شاهد اشتغال بیشتر و در نتیجه توسعه و آبادی شهرستان ورزقان باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات موجود در معادن شهرستان خصوصا معدن اندریان اشاره کرد و گفت: موارد زیادی در معدن اندریان شهرستان به چشم می خورد امیدوارم مسئولین ارشد شهرستان با ورود به این مسائل مشکلات را برطرف کنند در غیر اینصورت اینجانب حقایق مشکلات بوجود آورندگان این معادن را در این تریبون بر ملاء خواهم کرد.

امام جمعه ورزقان تاکید کرد: من بارها گفته ام یکی از مشکلات و عدم پیشرفت این شهرستان سیاست زدگی و دوگانگی در شهرستان است نباید مردم بزرگور اجازه دهند این منطقه جولان سیاست عده ای از روی آگاهی یا ناآگاهی گردد و مطمئن باشید دود ناشی این جولان سیاست ها به چشم این مردم بزرگوار و شهید پرور خواهد رفت.

وی در ادامه افزود : مردم همیشه در صحنه ورزقان مطمئن باشید تا زمانی که در این شهرستان حضور دارم حقایق و مطالبات شما مردم را خواهم گفت و این تریبون صدای مردم است و باید حرف مردم گفته شود.

امام جمعه ورزقان در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته بسیج ، فعالیت های بسیج را در تقویت نگرش های جوانان اثر بخش دانست و گفت: امروز بسیج کارش فرهنگی است و نباید به وادی دیگر کشانده شود و نمی شود ، ۸۵ هزار شهید بسیج در جهت اعتلای فرهنگ دین و انقلاب تقدیم شده است و اگر به وصیت نامه های این شهیدان بنگریم این ادعا را اثبات می کند به قول فرمایش حضرت امام (ره) این وصیت نامه ها انسان را می لرزاند و بیدار می کند.

ایجاد نگاه دینی میان دانش‌آموزان باید مورد توجه مربیان تربیتی و پرورشی باشد

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان به انتصاب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رهبر انقلاب نیز اشاره کرد و گفت : فرهنگ ما ، فرهنگ دینی است و فرهنگ اسلام بالاترین فرهنگ در دنیاست لذا باید مسئولین ذیربط خصوصا آموزش و پرورش و دانشگاه ها به نحوی برنامه ریزی شود که دغدغه های فرهنگی دانش آموزان و دانشجویان برطرف شود تا از نظر فرهنگی و دینی غنی تر شوند(مهندسی فرهنگی شود).

وی با بیان اینکه یکی از الزامات فرهنگ در گام دوم انقلاب حاکمیت حکمرانان جامعه با الگوی عدالت است، افزود: عدالت یعنی هر حقی در جای خود باید باشد ، تساوی و مواسات عین ظلم است و نباید اجازه داد محیط کاری یا جامعه عرصه ، جولانِ سیاسی بازیِ ، بازیگران سیاسی باشد.

یک دیدگاه

  1. محمدرضا اسماعیلی اقدم

    فقط حاج آقا پورمحمد میتونه حقایق منطقه را به اطلاع مردم برسانند و باید مورد حمایت مردم قرار گیرد چون ایشان نماینده رهبر در منطقه هستند و پیگیری و اطلاع رسانی حقایق خواسته مردم هست .
    بنده به نوبه خود از ایشان تشکر میکنم که مردم را آگاه میسازند .
    امیدوارم در مسایل معدن هم دخالت مستقیم داشته باشند تا بعضی ها از آب گل آلود ماهی نگیرند و از کارگران زحمت کش به نفع خود سواستفاده نکنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *