پایانه مسافربری در ورزقان احداث شود/ واقعیت های جامعه را به مردم بگویید

امام جمعه ورزقان گفت: متاسفانه در اثر نبود پایانه مسافربری در ورزقان مردم با مشکلاتی روبرو شدند که انتظار داریم مسئولان مربوطه برای رفع این مشکل اقدام کنند، باید واقعیت ها را به مردم رساند اگر به موقع این کار انجام نشود. دشمن با ۱۸۰ درجه وارونه برای مردم خواهد گفت.

به گزارش آوای ورزقان امام جمعه شهرستان ورزقان، حجت الاسلام والمسلمین شیخ مهدی پورمحمد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک روز حمل و نقل، از نبود پایانه مسافربری در شهر ورزقان گلایه کرد و بیان داشت: متاسفانه در شهر ورزقان پایانه مسافربری وجود ندارد، این مسئله باعث بروز مشکلاتی برای مردم ولایتمدار شهرستان شده است. از تریبون نماز جمعه که مال مردم شهرستان است و از طرف مردم شهرستان مطالبه می کنم تا پایانه مسافربری در شهر ورزقان احداث شود. پایانه مسافربری از نیاز های ضروری جامعه ما است که لذا انتظار داریم فرمانداری، شهرداری، شورای شهر و اداره راهداری اقدامات لازم را در این مورد انجام دهند.

وی در ادامه به سالروز شهادت دکتر مفتح اشاره کرد و افزود: شهید مفتح همراه با شهید مطهری از سال ۴۱ در کنار حضرت امام (ره) حرکت کردند و بخصوص در عصر تاریکی رژیم پهلوی در دانشگاه ها برای دانشجویان اسلام شناس چراغ راهنما و چراغ هدایت بودند و تفکر دانشجویان خط امام (ره) همان تفکر شهید مطهری و شهید مفتح بود که لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کرد.

پورمحمد ادامه داد: شهید مفتح دانشگاه و حوزه را آسیب شناسی کرد. این شهید بزرگوار وارد دانشگاه شد و تفرقه‌ ای که بین دانشگاه و حوزه بود را آسیب شناسی کرد. شهید مفتح توانست دانشگاه و حوزه علمیه را که یک روزی با یک دیگر اختلاف داشتند را به درستی در کنار هم قرار دهد.

وی ادامه داد: روحانیت، طلبه، اساتید و دانشجویان باید در بین مردم باشند. همان طور که امام علی (ع) فرمودند؛ خَالِطُوا النَّاسَ مُخَالَطَهً إِنْ مِتُّمْ مَعَهَا بَکَوْا عَلَیْکُمْ، وَإِنْ عِشْتُمْ حَنُّوا إِلَیْکُمْ.( با مردم به گونه اى رفتار کنید و بیامیزید، که اگر بمیرید، بر شما بگریند و اگر بمانید با شما دوستى کنند).

پورمحمد در ادامه متذکر شد: عده ای دین و انقلاب را وارونه گرفتند و خود را انقلابی تر از همه‌ای مردم جلوه می دهند. مردم متدین و انقلابی هستند و عده ای خیلی کم که با انقلاب اسلامی زاویه دارند باید جذب انقلاب شوند. نباید طوری برخورد که مردم از نظام ناامید شوند.

وی به فرمایشات اخیر رهبر انقلاب در دیدار با پرستاران اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند؛ باید تاریخ انقلاب اسلامی به درستی تبیین شود و واقعیت ها را گفت. اگر واقعیت ها را به مردم نگویید. دشمن به مردم، واقعیت ها را ۱۸۰ درجه وارونه خواهد گفت و جای ظالم را با مظلوم و جای شهید را با منافق جا به جا خواهند کرد.

وی به سالروز شهادت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و افزود: خیلی در تلاش بودند چراغ حضرت زهرا (س) را خاموش کنند، اگر حضرت زهرای اطهر نبود غدیر به فراموشی سپرده می شد و این پهلوهای شکسته زهرا بود که خطبه های غدیر را احیا و تبیین کرد و برای بزرگی حضرت زهرا (س) در فرمایش امام خمینی (ره) آمده است که اگر حضرت فاطمه زهرا مرد بود پیامبر می شد.

خطیب جمعه ورزقان تاکید کرد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی باید قبل از شبکه و کانال های معاند واقعیت ها را برای مردم کشور تبیین و بیان کند، نباید اجازه داد رسانه ها و شبکه های معاند استکبار ابتکار عمل را در دست بگیرند.

امام جمعه ورزقان تاکید داشت: باید حرمت و احترام پدر و مادر را نگاه داشت، در این مورد حضرت فاطمه اطهر (س) می فرمایند: إلزَم رِجلَها ؛ فَإنَّ الجَنَّهَ تَحتَ أقدامِها؛ در خدمت مادر باش ؛ زیرا بهشت زیر قدم هاى مادران است.

وی به احترام متقابل در زندگی زن و مرد اشاره کرد و گفت: فاطمه اطهر فرمودند: روّحی لِروُحِکَ الفِداء وَ نَفسی لِنَفسِکَ  الوِقاء یا اباالحسن؛ اِن کُنتَ فی خَیرٍ کُنتُ مَعَکَ وَ اِن کُنتَ فی شرٍّ کُنتُ مَعَکَ. روحم فدای تو و جانم سپر بلاهای جان تو ای اباالحسن ـ همواره با تو خواهم بود. اگر در خیر و نیکی باشی با تو هستم و اگر در سختی و بلاها گرفتار شدی باز هم با تو خواهم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.