رزمایش سپاه پاسداران پیامی روشن و واضح برای دشمنان است

خطیب جمعه ورزقان رزمایش تهاجمی اخیر سپاه پاسداران را پیامی روشن و آشکار برای دشمنان دانست وگفت: این رزمایش پیامی روشن و واضح برای قدرت های استکباری است و آن هم یک هشدار جدی به دشمنان می باشد که اگر دست از پا خطا کنند ، دست هایشان را قطع خواهیم کرد ، امروز دشمنان بدانند دوران بزن دررو گذشته است و آزموده را آزمودن خطاست.

به گزارش آوای ورزقان به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه ورزقان حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی پورمحمد در خطبه های نماز جمعه این هفته رزمایش پیامبر اعظم(ص) را ، رزمایشی تهاجمی و کم سابقه دانست و بیان داشت: بر خلاف رزمایش های پیشین که جنبه دفاعی داشتند و احتمال می‌رفت این رزمایش عمدتاً به تمرین‌های دفاعی اختصاص یابد اما شواهد حکایت از رویکرد به شدت تهاجمی آن دارد که یکی از پیشرفته ترین طرح های تهاجمی است که در حال اجرا می باشد.

خطیب جمعه ورزقان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن یوم‌الله ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، اظهار داشت:: ۹ دی آغاز یک حادثه بزرگ و پایان یک حادثه ننگ در کشور است.

حاج آقا پورمحمد ۹ دی را نمایش معجزه الهی ، قدرت فکری ملت و قدرت نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، این کارهایی که در سال ۸۸ کردند، از ابتکارات جدید بود که ابتکار آمریکایی‌ها بود… انقلاب رنگی بود؛ درواقع کودتای رنگی، یک کودتای رنگی ناموفّق. فتنه‌ای که دشمن در آن امیدوار به «براندازیِ نظام اسلامی» شده بود و در نهایت ملت ما حماسه بزرگی را به عنوان معجزه الهی در این روز بزرگ به نمایش گذاشتند که این فتنه با «بصیرت ملت» ناکام ماند.

وی با بیان اینکه ۹ دی روز تجلی وحدت ملت ایران است ، ادامه داد: همه اقوام کشور در ۹ دی حول محور ولایت و نماد ولایمتداری، دین داری، بصیرت، دشمن شناسی، تکلیف گرایی و عمل به هنگام مردم بزرگ ایران بود تا به دشمنان اعلام کنند کسی به فکر ایجاد تفرقه و فتنه در این کشور نباشد.

امام جمعه ورزقان ملت ایران را به معنای واقعی ملت امام حسین(ع) و ملت شهادت دانست و افزود: ملت بزرگ ایران اسلامی با اقتدار از تمامی بحران ها بخوبی عبور کرده و همچنین جریانات فتنه انگیزی را ناکام گذاشته است و دشمنان بدانند که این ملت ، ملت امام حسین(ع) و ملت شهادت هستند و هرگز دست از آرمان های انقلاب و ولایت برنخواهند داشت.

وی ادامه داد: حماسه ۹ دی ، عشق مردم به ارزش های اسلامی و انقلاب ، حساسیت مردم نسبت به حفظ حرمت عَلَم ها و خیمه های عاشورا را به نمایش گذاشت که جا دارد به عنوان خطیب جمعه این شهرستان از حماسه شما مردم ولایتمدار شهرستان ورزقان نیز در ۹ دی ماه ۸۸ تشکر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.