۵۵ درصد مردم ورزقان ۳ دوز واکسن دریافت کردند

دکتر دلاور گفت: ۶ درصد از ورزقانی های بالای ۱۲ سال واکسن دریافت نکرداند که از تک تک آن ها خواهش می کنم جهت دریافت واکسن اقدام کنند.

دکتر هاشم دلاور رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ورزقان در گفتگو با مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان با بیان اینکه

در شهرستان ورزقان ۹۴درصد افراد بالای ۱۲سال واکسن نوبت اول ۸۹ درصد بالای ۱۲ سال نوبت دوم و ۵۵ درصد افراد بالای ۱۸ سال نوبت سوم را دریافت کردند. ۶ درصد از هم شهرستانی های بالای ۱۲ سال نوبت اول واکسن دریافت نکرداند.

دلاور گفت: واکسیناسیون گروه سنی ۵ الی ۱۲ سال هم شروع شده است.

وی گفت: در موج ششم سرایت کرونا با سویه اومیکرون قرار داریم اگر شهرستان وضعیت زرد قرار دارد، به لطف پوشش خوب واکسیناسیون است رعایت دستورالعمل های بهداشتی استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات و سفرهای غیر ضروری از ابتلاء بیشتر خواهد کاست.

مدیر سلامت شهرستان در ادامه گفت از تمام مردم شهرستان خواهش میکنیم آنهایکه نوبت اول واکسن را دریافت نکردند یا از زمان نوبت دوم وسوم آنها گذشته هر چه سریعتر برای دریافت واکسن به خانه های بهداشت وپایگاههای سلامت مراجعه کنند و واکسن خود رادریافت کنند.
پژوهش ها نشان میدهد که تکمیل واکسیناسیون از میزان ابتلا وشدت بیماری ومرگ ومیربه شدت می کاهد.

وی در پایان گفت: علایم سویه اومیکرون شبیه به سرما خوردگی می باشد و از کسانی که مبتلا می شوند خواهش می کنم قرنطینه را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.