صدور سند ۶ دانگ تک برگی برای اراضی کشاورزی شهرستان ورزقان

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ورزقان از شتاب گرفتن صدور سند ششدانگ تک برگی اراضی کشاورزی در شهرستان ورزقان خبر داد.

به گزارش آوای ورزقان سعید پورحیدر در گفتگو با خبرنگاران گفت: در راستای ثبت محدوده اراضی ملی و غیر ملی ،خصوصا”در روستا هایی که رفع تداخل در آنها انجام گرفته و اراضی ملی و زراعی تعیین تکلیف گردیده است و با توجه به اهمیت و نقش صدور سند مالکیت اراضی کشاورزی در کاهش دعاوی و تسهیل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و تاکید ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی مبنی بر الویت قرار دادن بهره برداران دارای سند ششدانگ تک برگی اراضی کشاورزی ،این مدیریت اقدام به بسیج همگانی و تشکیل کلاس های ترویجی آموزشی برای تشویق کشاورزان جهت دریافت سند ششدانگ تک برگی نموده است.

وی افزود: از ابتدای اجرای قانون تعیین تکلیف اراضی کشاورزی در شهرستان ورزقان ،برای ۸۵۰ قطعه از اراضی کشاورزی به مساحت ۶۷۲ هکتار سند ششدانگ تک برگی صادر گردیده است.

پورحیدر ادامه داد: در سال جاری حدود ۲۷۱ قطعه از زمین های کشاورزی شهرستان به مساحت ۸۵ هکتار با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان تثبیت مالکیت گردیده و ۱۱۲ نفر از کشاورزان صاحب سند ششدانگ تک برگی شده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان ادامه داد:این مدیریت در تلاش است همه امکانات را بکار گیرد تا تمامی اراضی کشاورزی دارای سند ششدانگ تک برگی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.