کارگران بیکار شده را در شرکتهای دیگر بکارگیری کنید/ پیگیری مشکلات شهرستان در دیدار با استاندار

امام جمعه ورزقان گفت: شرکت مس کارگران بیکار شده پیمانکاران را در شرکت های دیگر جذب و بکار گیری کنند همچنین مشکلات مهم شهرستان را با استاندار محترم مورد بحث و گفتگو قرار دادیم

به گزارش آوای ورزقان حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی پورمحمد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن محکوم نمودن ترور سه روحانی در حرم امام رضا (ع)،بیان داشت: در روزهای گذشته یک حرکت غیر انسانی در حرم مطهر امام رضا (ع) و یک حادثه دیگر در استان گلستان رخ داد که در حرم امام رضا (ع) با سلاح سرد سه روحانی را به شهادت رساندند، این طلبه ها در حاشیه شهر به کارهای انسان دوستانه مشغول بودند. این ترور را به عنوان خطیب جمعه ورزقان محکوم می کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن در پی ترور فیزیکی و شخصیت نیروهای انقلاب هست، گفت: حرکات تروریستی از عوامل دشمن در داخل سرچشمه می گیرد ، گروه های خبیث نفوذ در دولت های گذشته مایوس شدند و دنبال ترور نیروهای انقلاب هستند، انتظار می رود نیروهای امنیتی توجه ویژه ای به امنیت داشته و روزنه های نفوذ را در نطفه خفه کنند.

امام جمعه ورزقان در ادامه به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در محفل انس با قرآن اشاره کرد و گفت: تمام فعالیت های قرآنی باید با محوریت مساجد بوده و در ماه مبارک رمضان خود را به خداوند نزدیک کنید و برای وحدت مسلمانان سعی و تلاش کنید.

حاج آقا پورمحمد به جلسه اخیر خود با مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مس ورزقان اشاره کرد و گفت: گلایه ای نسبت به برنامه های فرهنگی و ورزشی باشگاه مس سونگون داشتیم که هفته گذشته موضوعات را متذکر شدیم ، متاسفانه از ظرفیت های این شهرستان آنطور که باید و شاید استفاده نمی شود لذا انتظار داریم با استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان به زیرساخت های ورزشی نیز توجه ویژه گردد.

وی افزود: فعالیت های قرآنی شهرستان با هماهنگی نهادهای فرهنگی و ائمه محترم جماعات مساجد در اختیار باشگاه مس ورزقان قرار می گیرد و این باشگاه موظف است علاقه مندان به قرآن را آموزش داده و تمام نیازهای آن را تامین و پشتیبانی کند.

خطیب جمعه ورزقان در ادامه از روحانیون و ائمه محترم جماعات روستاها خواست از فرصت ماه مبارک رمضان بهترین استفاده را برده و تبلیغ دین اسلام و احکام آن را در اولویت قرار دهند.

پورمحمد از حضور دکتر خرم استاندار آذربایجان شرقی در دفتر امام جمعه ورزقان تشکر کرد و افزود: حضور یک استاندار در دفتر کار یک طلبه از برکات انقلاب اسلامی و دولت مردمی و انقلابی آیت الله رئیسی است.

وی افزود: در این دیدار مسائل و مشکلات شهرستان از جمله احداث تصفیه خانه آب شرب ، احداث فاضلاب شهری ، احداث شهرک تخصصی مس و راه اندازی صنایع پایین دستی مس در ورزقان بود که در آن جلسه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و دستورات صریح نسبت به انجام این مسائل به فرماندار شهرستان صادر شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان ادامه داد: موضوع حفظ منافع و جایگاه شهرستان ورزقان پس از استقلال مس سونگون که چند ماهی است پیگیر آن بودم، با استاندار محترم مورد بحث و گفتگو قرار گرفت که دکتر خرم تصریح فرمودند در استقلال مس با قرارداد کتبی ، ضامن حفظ حقوق شهرستان ورزقان خواهیم بود.

امام جمعه ورزقان ادامه داد: بحث دیگری که با آقای استاندار مورد بحث قرار گرفت” امنیت شغلی کارگران مس سونگون” بود که با استقبال استاندار محترم همراه شد و قول صریح دادند تا این موضوع را سریعا پیگیری و به نتیجه برسانند.

وی ادامه داد: شرکت های مجتمع مس سونگون به صورت موقت کارهای پروژه ای انجام می دهند و با اتمام پروژه کارگران زیادی اخراج و یا بیکار می شوند که موجب به وجود آمدن مشکلات اجتماعی و گلایه مردم منطقه می شود که با پیگیری های که داشتیم استاندار محترم دستورات لازم را در این مورد صادر کردند.

پورمحمد گفت: قرار بود کارگران بیکار شده دیگر پیمانکاران در شرکت کیسون که در پروژه فاز ۳ تغلیظ سونگون فعالیت می کند مشغول بکار نمایند اما متاسفانه تا به امروز کارگران از کار بیکار شده و جوانان ورزقانی همچنان بیکار هستند که قابل قبول نیست.

امام جمعه ورزقان گفت: به عنوان خطیب جمعه شهرستان ورزقان از تریبون نماز جمعه که تریبون مظلومان و کارگران است از مدیران شرکت مس درخواست می کنم کارگران بیکار شده در شرکت های دیگر را بکارگیری نموده تا شاهد مشکلات غیرمنتظره در منطقه نباشیم.

وی خطاب به فرماندار و مدیر مجتمع مس سونگون متذکر شد و گفت: فرماندار شهرستان باید فورا نسبت به بکارگیری کارگران بیکار شده در شرکت کیسون اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.