کشف ۴۵ تن کالای احتکار شده در ورزقان

فرماندار ورزقان گفت: طی دو روز اخیر با رصد نیروهای، اطلاعاتی و بازرسی های مکرر ۴۵ تن از کالاهای اساسی احتکار شده در ورزقان کشف و ضبط شده است.

مهدی نعمتی فرماندار شهرستان ورزقان در گفتگو با خبرنگار آوای ورزقان ضمن هشدار به احتکار کنندگان کالا گفت: با پشتیبانی دادستانی محترم و رصد سربازان گمنام امام زمان (ع) در سپاه و نیروی انتظامی ودستگاه های نظارتی شهرستان مقادیری از کالاهای اساسی و نهاده های دامی احتکار شده در شهرستان کشف و ضبط شد

فرماندار ورزقان گفت: دستگاه های ناظر طی رصد و نظارت و بازرسی از زمان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها، موفق به کشف انواع کالاهای اساسی به مقدار ۹ تن ذرت دامی، ۲/۵ تن سبوس گندم، ۲۸ تن گندم ،۲/۴ تن روغن خوراکی و ۱ تن ماکارونی ،۲/۵ تن شکر در شهرستان ورزقان شدند.
.

نعمتی گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی ، بازرسان اتاق اصناف، جهادکشاورزی و همچنین اداره صمت به صورت مستمر از فروشگاه ها، نانوایی ها و انبارها بازرسی می کنند و اجازه احتکار و گران فروشی را به هیچ کسی نخواهیم داد.

وی افزود: پرونده کالاهای کشف شده جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی و تعزیراتی ارجاع می گردد

نعمتی در ادامه گفت: دولت در تصمیم خود برای اصلاح پرداخت یارانه ها مصمم است و با احتکار کنندگان کالاهای اساسی، متخلفین بازار و با کسانی که در عرضه کالا خللی ایجاد کنند بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

وی افزود:اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها موجب رشد اقتصادی وبه نفع مردم خصوصا دهک های پایین خواهد بود، بر همین اساس از مردم درخواست داریم ضمن همراهی دراجرای طرح مردمی سازی وتوزیع عادلانه یارانه ها، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، گران فروشی، احتکار درانبار کالاها را به سپاه، نیروی انتظامی، جهادکشاورزی، اداره صمت گزارش کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.