سخنان بی پرده رئیس دادگستری:

امروز هیچ کس حق عربده کشی در فضای مجازی را ندارد/ پیگیر مشکلات کارگران هستیم/ تشکیل پرونده برای سه نفر از مدیران/ آرامش شهرستان را برهم بزنید” ناامن می شوید!

موسوی گفت: هر کس آرامش شهرستان را برهم بزند امنیت آن شخص را ناامن می کنیم، برای سه نفر از روسای ادارات تشکیل پرونده شده است، دستگاه قضایی با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی جلو عربده کشی در فضای مجازی را گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان دکتر سیداحمد موسوی رئیس دادگستری شهرستان ورزقان در سخنرانی بین الصلاطین نماز جمعه این هفته با بیان اینکه حاکمیت مطلق بر انسان و جهان هستی برای خداوند متعال است و لاغیر گفت: قوه قضاییه بر اساس قانون اساسی تشکیل شده است و با اقتدار دنبال گسترش عدالت در جامعه می باشد.

موسوی در ادامه به استقلال قوای سه گانه اشاره کرد و گفت: هر سه قوه ( قضاییه، مجریه و مقننه) مستقل هستند و هیچ یک از قوا حق دخالت بر کار یک دیگر را ندارد

رئیس دادگستری ورزقان گفت: به اطلاع مردم غیور و فهیم شهرستان ورزقان می رسانیم که کارکنان دستگاه قضایی شبانه روزی برای اجرای برنامه های ابلاغی در تلاش هستند و به احدی اجازه حق دخالت در امور دستگاهی قضایی شهرستان ندادیم و نخواهیم داد.

این مقام قضایی گفت: طبق ارزیابی از آیتم ها و شاخص های مختلف دادگستری شهرستان، رتبه چهارم را در بین شهرستان های استان کسب کرده است.

وی به ضریب امنیتی بالای ورزقان اشاره کرد و افزود: با همکاری نیروهای اطلاعاتی، انتظامی و نظامی ضریب امنیتی منطقه بالا بوده با این وجود تعداد زندانیان شهرستان حدود ۱۰ نفر می باشد.

موسوی با بیان اینکه هر سال تعداد پرونده های ورودی افزایش می باید گفت: در دادگستری شهرستان به طور میانگین ماهانه به ۸۰۰ پرونده رسیدگی می شود، این در حالی است که هر سال نسبت به سال قبل آن ۲۵ درصد افزایش پرونده داشتیم.

آرامش شهرستان را برهم بزنید” ناامن می شوید

رئیس دادگستری شهرستان ورزقان به مخللان آرامش شهرستان هشدار داد و گفت: هر کس در هر مقام و لباسی باشد و قصد برهم زدن امنیت شهرستان را داشته باشد، مطمئن باشید امنیت آن شخص را با استفاده قانون ناامن می کنیم.

تشکیل پرونده برای سه نفر از مدیران اجرایی شهرستان

موسوی در ادامه از رصد مستمر ادارات خبر داد گفت: با تمام توان در کنار دستگاه های اجرایی هستیم اما با این حال اجازه تخلف را نیز نخواهیم داد و در همین راستا برای ۳ نفر از مدیران اجرایی شهرستان تشکیل پرونده دادیم و در مرحله رسیدگی می باشد.

اخاذی از روسای ادارات

رئیس دادگستری ورزقان با اشاره به اینکه هیچ نوع تخلفی از چشم سربازان امنیت پوشیده نیست گفت: مردم و خصوصا روسای ادارات باید سطح هوشیاری و آگاهی خود را بالا ببرند افزود: یک نفر که خود را به عنوان نیروی سازمان بازرسی کل کشور معرفی کرده بود و در حال اخاذی از تعدادی از روسای ادارات بود، بازداشت شده است.

از صاحبان تریبون درخواست می کنیم، مردم را برای سنددار کردن زمین ها تشویق و دعوت کنند، در همین راستا با تلاشی که شد ۹۸ درصد از اراضی ملی شهرستان سند دار شدند.

پیگیری مشکلات کارگران

این قاضی افزود: هر جایی که احساس کردیم حقی از کارگران ضایع می شود، ورود کرده و احقاق حق کردیم، دستگاه قضایی در کنار حمایت از تولید، مدافع حقوق قانونی کارگران نیز هست، در حال حاضر پیگیری مشکلات کارگران معدن مزرعه شادی و اندریان هستیم

رئیس دادگستری ورزقان گفت: سال گذشته با ورود دستگاه قضایی، معدن مزرعه شادی موظف شد قیر رایگان برای آسفالت ریزی جاده روستای شرف آباد تخصیص دهد.

هیچ کس حق عربده کشی در فضای مجازی ندارد

موسوی در ادامه به ساماندهی فضای مجازی اشاره کرد و گفت: امروز هیچ کس حق عربده کشی در فضای مجازی را ندارد، سال گذشته در این رابطه برای تعدادی تشکیل پرونده شده بود که دادستانی شهرستان قاطعانه به این موضوع ورود کرده و دادگاهها رای قاطع ای صادر کرده اند.

موسوی گفت: از محل اعتبارات سفر رئیس قوه قضاییه به استان، ساختمان اداری دستگاه قضایی شهرستان در سه طبقه در حال احداث می باشد تا فضای کافی برای کارکنان ایجاد شود. اسکلت بندی این ساختمان تمام شده و پیگیر هستیم تا به محض تخصیص اعتبار از قوه قضائیه نسبت به تکمیل آن اقدام نماییم.

امام جمعه ورزقان صدای رسای مردم است

رئیس دادگستری شهرستان در ادامه از مطالبه گری امام جمعه ورزقان تقدیر کرد و افزود: حاج آقا پورمحمد امام جمعه محبوب شهرستان، صدای رسای مردم منطقه است و به عنوان یک مطالبه گر در حل و فصل تعدادی زیادی از مسائل شهرستان تاثیر مستقیم داشتند و از افتخارات شهرستان ما می باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.