افتتاح چند پروژه عمرانی، آموزشی و ورزشی در دانشگاه تبریز

به گزارش آوای ورزقان به نقل ازتبریزبیداررییس دانشگاه تبریز در این ارتباط گفت: این پروژه ها شامل سردرب ورودی دانشگاه، سالن ورزشی چند منظوره، موزه علوم طبیعی و چمن مصنوعی است. محمد رضا پور محمدی، طراحی و اجرای پروژه سردرب ورودی دانشگاه را یکی از پروژه های زیبا و منحصر بفرد بیان کرد و افزود: برای بهره برداری …

به گزارش آوای ورزقان به نقل ازتبریزبیداررییس دانشگاه تبریز در این ارتباط گفت: این پروژه ها شامل سردرب ورودی دانشگاه، سالن ورزشی چند منظوره، موزه علوم طبیعی و چمن مصنوعی است.
محمد رضا پور محمدی، طراحی و اجرای پروژه سردرب ورودی دانشگاه را یکی از پروژه های زیبا و منحصر بفرد بیان کرد و افزود: برای بهره برداری این طرح ۸۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است که در ۱۲ متر ارتفاع، کل دهنه به عرض ۲۵ متر، دو دهنه ماشین رو و دو دهنه پیاده رو طراحی و ساخته شده است و به عنوان نماد و برند دانشگاه مطرح خواهد شد.
وی، استفاده از نمادهای شهر تبریز، علم، نماد پرواز، کتاب و آرم دانشگاه در طراحی و ساخت سردرب ورودی را از جمله ویژگیهای بارز این پروژه بیان کرد.
رییس دانشگاه تبریز با اشاره به افتتاح سالن ورزشی چند منظوره دختران، اضافه کرد: این سالن در فضایی به وسعت دو هزار و ۶۰۰ متر مربع با هزینه بیست میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
پور محمدی در خصوص مهمترین ویژگی سالن ورزشی نیز گفت: این سالن چند منظوره برای ورزش های چون والیبال، بسکتبال، فوتسال، هندبال، بدمینتون، اسکیت با استانداردهای بسیار بالا احداث شده و به علت نزدیکی به خوابگاه دختران در گسترش تحرک ورزشی در میان دانشجویان دختر، نقش مهمی خواهد داشت.
به گفته وی، موزه علوم طبیعی دانشگاه تبریز از دیگر پروژه های دانشگاه است که در فضایی به وسعت ۸۵۰ متر مربع از بخش های مختلفی چون زیست شناسی، زمین شناسی، حیات وحش و … تشکیل شده و در شمالغرب کشور منحصر بفرد است.
یادآور می شود: حضور در مرقد مطهر شهدای گمنام، بازدید از موزه موسسه تاریخ و فرهنگ ایران و نشست مشترک با روسای دانشکده ها و شورای دانشگاه از دیگر برنامه های معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه تبریز بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *