از احداث مرکز نجوم در عون بن علی تا گرم خانه و مسیر دوچرخه سواری

به گزارش آوای ورزقان به نقل ازتبریزبیدار، این جلسه راس ساعت ۸:۳۵ با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.   * نجفی، شهردار تبریز بعد از اتمام قرائت قرآن وارد صحن شورا شد.   * ۸:۴۵: المیرا خاماچی وارد صحن شورا شد.   * ششگلانی در نطق پیش از دستور خود گفت …

به گزارش آوای ورزقان به نقل ازتبریزبیدار، این جلسه راس ساعت ۸:۳۵ با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.

 

* نجفی، شهردار تبریز بعد از اتمام قرائت قرآن وارد صحن شورا شد.

 

* ۸:۴۵: المیرا خاماچی وارد صحن شورا شد.

 

* ششگلانی در نطق پیش از دستور خود گفت : یکی از وظایف شورای شهر، سیاستگذاری و نظارت است و امروز در بحث بودجه، شورا به همین مرحله رسیده است.

وی همچنین بودجه تخصیصی به مسیرگشایی ها را ناچیز دانسته و  افزود: برخی پروژه ها مانند احداث مرکز نجوم در عون بن علی که ۲ میلیارد تومان برای آن هزینه در نظر گرفته شده نسبت به اولویت مسیر گشایی ها، از اهمیت خاصی برخوردار نیستند.

 

* امیرحقیان، دیگر عضو شورا نیز در ادامه نطق ششگلانی افزود: ایجاد گرم خانه ها در محلات  نیز ضرورت ندارد و این کار با اعتراض مردم همراه است.

وی همچنین نسبت به احداث مسیر دوچرخه سواری اعتراض کرده و گفت: احداث مسیر دوچرخه سواری از نصف راه تا راه آهن نیز نسبت به سایر پروژه ها  ضرورت ندارد.

 

* شیاری، دیگر عضو شورا نیز با اشاره بر اینکه باید بودجه پیشنهادی شهرداری ملاک  تصمیم گیری ها قرار گیرد، گفت: تاریخ نشان داده پروژه هایی که از سوی شورای شهر پیشنهاد می شود، یا اجرا نشده یا نصف کاره مانده است.

 

* باغبان نیز در تذکری  با اشاره به وضعیت نا مطلوب اتوبوسرانی گفت: باید بودجه اتوبوسرانی افزایش یابد و این در حالی است که وضعیت بودجه امسال نسبت به سال پیش، هیچ فرقی نکرده است.

وی همچنین افزایش نسبت بودجه هزینه های جاری به هزینه های عمرانی را در بودجه سال بعد، امری از سر ناچاری دانست.

 

* مدبر، دیگر عضو شورا نیز با اشاره به توان بخش خصوصی گفت: باید مشارکت بخش خصوصی را در پروژه ها افزایش داد.

وی همچنین افزود: امسال باید تمام توان شهرداری به امر مسیرگشایی ها اختصاص یابد تا سال ۹۴ سال اتمام پروژه های مسیر گشایی باشد.

 

* حاجی پور  در تذکری به اعضای شورا و با مقایسه تبریز و مشهد گفت: یک زمانی در مشهد ساختمان ۵ طبقه وجود نداشت و تبریز شهر برجها بود، ولی الآن وضعیت برعکس شده و ما عقب افتاده ایم.

وی همچنین درباره روش بررسی بودجه عمرانی شهرداری، خطاب به سایر اعضای شورا گفت: خودتان را خسته نکنید، بهترین کار آن است که ۲۰ پروژه ی ویژه را تعریف کرده و بقیه را بر عهده شهرداری بگذارید.

 

* شیری آذر نیز در ابتدا با انتقاد از این که دیروز بمناسبت روز مادری در تبریز  هیچ مراسمی برگزار نشده، این روز را تبریک گفت.

وی همچنین در اعتراض به سخنان برخی از اعضای شورای شهر، گفت: با اینکه در دوره های تاریخی مختلف به تبریز ظلم شده ولی هیچ شهر دیگری مانند تبریز وجود نداشته و نخواهد داشت.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره بر اینکه در بودجه پیشنهادی، توجه به آثار تاریخی و فرهنگی در اولویت دوم و سوم هم نیستند ، گفت: حاشیه شهر نیز کلا به حاشیه رفته است.

 

* چمنی در اعتراض به برخی ار عملکرد ها در شهرداری گفت: شهرداری با کارهای غیر لازم برای برخی از افراد خاص منبع  درآمد تعریف نکند.

وی همچنین در مخالفت با ایجاد سرای محله ها در نقاط مختلف شهری افزود: اگر درب سرای محله ها را باز کنید باید کم کم درب مسجدها را ببندید.

 

* اعضای شورای شهر با تمدید یک ساعته ادامه جلسه، پس از تبادل نظر و رای گیری، با افزایش بودجه تملک و مسیرگشایی از ۱۰۸ میلیارد تومان به ۲۰۰میلیارد تومان، موافقت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *