نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی:

در حقوق پرداختی به کارکنان مس سونگون باید عدالت رعایت شود/منطقه ورزقان نیازمند حمایت بیشتر مجتمع مس سونگون است

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: مجتمع مس سونگون در راستای محرومیت زدایی در منطقه، تاکنون اقدامات بسیاری انجام داده ولی ورزقان همچنان نیازمند حمایت بیشتر است. به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان، رضا علیزاده در مراسم کلنگ زنی پروژه هیپ لیچینگ مس سونگون با اشاره به نگرش مثبت مدیرعامل شرکت …

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: مجتمع مس سونگون در راستای محرومیت زدایی در منطقه، تاکنون اقدامات بسیاری انجام داده ولی ورزقان همچنان نیازمند حمایت بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان، رضا علیزاده در مراسم کلنگ زنی پروژه هیپ لیچینگ مس سونگون با اشاره به نگرش مثبت مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران نسبت به شهرستان ورزقان، گفت: شرکت صنایع مس ایران در جهت محرومیت زدایی و حمایت در توسعه شهرستان ورزقان قدم های مؤثری برداشته ولی با این حال، ورزقان، منطقه‌ای محروم است که نیازمند حمایت‌های بیشتر است.

وی گفت: پروژه هیپ لیچینگ مس سونگون در تولید اشتغال و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای مس موثر خواهد بود .

وی افزود: تلاش می‌کنیم پروژه ذوب مس سونگون را که بسیاری از مسائل آن از جمله انتخاب شرکت‌های پیمانکار انجام شده است در مهرماه کلنگ زنی کنیم تا از این طریق آرزوی دیرینه مردم شهرستان محقق شود.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس اظهار کرد: با شروع مجدد پروژه ذوب مس و طرح‌های توسعه مس سونگون شاهد توسعه روز افزون مجتمع معدنی مس سونگون ورزقان و شهرستان ورزقان خواهیم بود.

وی با اشاره به نگرش مثبت مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران نسبت به شهرستان ورزقان، گفت: شرکت صنایع مس ایران در جهت محرومیت زدایی و حمایت در توسعه شهرستان ورزقان قدم های مؤثری برداشته ولی با این حال ورزقان، منطقه‌ای محروم است که نیازمند حمایت‌های بیشتر است.

علیزاده، برقراری عدالت در حقوق پرداختی به کارکنان مجتمع مس سونگون را ضروری دانسته و گفت: کار برابر و مزد نابرابر در این مجتمع باعث تضعیف روحیه کاری شده است که انتظار می‌رود تا حد امکان این مشکل برطرف شود، چراکه این چنین نا عدالتی در نظام اسلامی قابل قبول نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *