خبرآوای ورزقان/

آغاز رزمایش کمک مومنانه ورزقانی ها/ توزیع هزار بسته غذایی در مرحله اول/ ادامه اجرای پروژه های محرومیت زدایی

فرمانده سپاه ورزقان گفت: با آغاز مواسات و کمک مومنان در مرحله اول این رزمایش یک هزار بسته مواد غذایی به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان در بین نیازمندان و خانواده های آسیب دیده از ویروس کرونا توزیع شد و با وجود شیوع ویروس پروژه های محرومیت زدایی ما در روستاها محروم همچنان با قوت در حال اجرا است.

سرهنگ پاسدار حسن سیفی فرمانده سپاه شهرستان ورزقان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آوای ورزقان بیان داشت: با توجه به آسیب دیدن برخی از کسب و کارها و بروز مشکلات اقتصادی برای بخشی از هموطنان عزتمندمان در پی شیوع ویروس کرونا و فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در نیمه شعبان مبنی بر مواسات و کمک مومنانه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با لبیک به فرمان مقتدای خویش اقدام به برنامه ریزی و برگزاری رزمایش مواسات و کمک مومنانه کرد.

وی تصریح کرد: کمک های جمع آوری شده با پیگیری حجت الاسلام پورمحمد امام جمعه و یحیوی فرماندار شهرستان و مساعدت سپاه شهرستان، اداره صنعت معدن و تجارت و همچنین معادن شهرستان جمع آوری شده است.

سیفی ادامه داد: در این مرحله به تعداد هزار بسته غذای (معیشتی) شامل: برنج، قند، رب، روغن، تن ماهی، ماکارونی، مرغ به ارزش ۲۰۰ هزار تومان که جمعا ۲۰۰ میلیون است جهت توزیع آماده شده است.

وی ادامه داد: در مرحله اول رزمایش که امروز همزمان با سراسر کشور برگزار می شود، بسته های معیشتی بین خانواده های که قبلا توسط پایگاه های بسیج شناسایی شدند، توزیع شده و انشاالله مرحله دوم رزمایش همزمان با ولادت کریم اهل بیت و مرحله سوم اواخر ماه مبارک رمضان با جمع آوری کمک های خیرین و مردم مومن شهرستان، اجرایی می شود.

سیفی گفت: سپاه شهرستان ورزقان به صورت گسترده در میدان مبارزه با ویروس منحوس کرونا در کنار مدافعان بهداشت قرار دارد و در سراسر شهرستان مشغول به ضدعفونی معابر مناطق روستای و شهری هست.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در ۳ کارگاه شهر ورزقان، روستای گویجه سلطان و روستای مهترلو ماسک تولید می شود گفت: بسیجیان شهرستان به صورت خودجوش به میدان آمدند و با همکاری فرمانداری و معدن مس سونگون در روستاهای مختلف مشغول توزیع مواد ضدعفونی و ماسک هستند.

فرمانده سپاه شهرستان ورزقان ضمن درخواست از مردم برای رعایت توصیه های بهداشتی و تشکر از همکاریشان گفت: پاسداران و بسیجیان ورزقانی خدمت به مردم را وظیفه خود می دانند و تا ریشه کن شدن کرونا ویروس در کنار مردم عزیز خواهیم بود

وی در پایان گفت: با وجود شیوع بیماری واگیردار کرونا، پروژه های محرومیت زدایی در شهرستان همچنان باقوت در حال اجرا است و قرارگاه پیشرفت و آبادانی و بسیج سازندگی در حال فعالیت در روستاهای محروم هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *