به وعده های که به کارگران دادید عمل کنید/ مردم ورزقان را از برکات معدن بزرگ مس بهره‌مند سازید

امام جمعه ورزقان گفت: شرکت مس به وعده های که برای کارگران مجتمع مس سونگون داده است عمل کند و اجازه سو استفاده شبکه های معاند از این موضوع را ندهد.

به گزارش آوای ورزقان حجت الاسلام والمسلمین پورمحمد در دیدار با علی رستمی مدیرعامل جدید شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه دشمن خواسته های کارگران را تحریف و وارونه جلوه می دهد،گفت: انتظار داریم مدیریت جدید شرکت صنایع ملی مس ایران نگاه ویژه ای به این قشر زحمت کش داشته و حق و حقوق قانونی کارگران را پرداخت و اجازه ی هر گونه سوء استفاده شبکه های معاند داده نشود.

پورمحمد به حفظ جایگاه کارگران تاکید کرد و افزود: به وعده های که به کارگران زحمت کش مجتمع مس سونگون داده شده است عمل کنید. باید جایگاه و شأن این کارگران حفظ شود و مشکلات این عزیزان را هرچه سریع تر برطرف نمایید.

وی در ادامه به محرومیت ورزقان اشاره و با بیان اینکه سهم این منطقه با این همه ذخایر معدنی چقدر است؟! خواستار حمایت شرکت ملی مس از توسعه زیرساخت ها شد و گفت: شهرستان ورزقان با این همه ظرفیت ها متاسفانه این شهر، فاقد فاضلاب شهری و فاقد تصفیه خانه آب شرب بهداشتی است که انتظار می رود مس سونگون در این حوزه همکاری و حمایت های جدی داشته باشد.

خطیب جمعه ورزقان از عدم پیشرفت طرح های توسعه مس سونگون و صنایع پایین دستی آن نیز گلایه کرد و افزود: متاسفانه در طول چند سال گذشته طرح های توسعه مس سونگون تعطیل و یا آنطور که باید پیشرفتی حاصل نشده است.

پورمحمد در ادامه به مسئولیت های اجتماعی مس سونگون نیز پرداخت و افزود: باید مسئولیت های اجتماعی این مجتمع مطابق با سایر نقاط کشور که معادن در آن وجود دارد با عدالت در این منطقه نیز خدمت رسانی کرده و مردم ورزقان را از برکات معدن بزرگ مس بهره مند سازید

وی از بلاتکلیفی پروژه کمپ فرهنگی ورزشی نیز گلایه کرد و گفت: متاسفانه چندین سال است کمپ فرهنگی ورزشی در ورزقان بلاتکلیف مانده و موجب گلایه مردم شده است که امیدواریم هرچه سریع تر روند اجرایی آن تعیین تکلیف شود.

در این دیدار نماینده، فرماندار، رئیس دادگستری شهرستان ورزقان، معاونان شرکت مس و مدیر مجتمع مس سونگون نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *