کارگران زحمت کش فرزندان ما هستند باید کمکشان کرد

امام جمعه ورزقان گفت: تعدادی از کارگران زحمت کش مجتمع مس سونگون ماه ها است با مشکلاتی روبرو شدند، این کارگران فرزندان ما و سربازان واقعی امام خامنه ای هستند و باید به آن ها کمک کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی پورمحمد در خطبه های این هفته نماز جمعه به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی دشمنان در قضایای اخیر دقیق و کامل بود و مهندسی خوبی انجام داده بودند.

امام جمعه ورزقان به اشتباه اخیر دشمن اشاره کرد و افزود: محاسبات اشتباه غرب و آمریکا تنها به جمهوری اسلامی منجر نمی شود بلکه در سال ۵۷ و همچنین در کشورهای افغانستان، عراق و سوریه نیز محاسبات غلطی داشتند و با آبروریزی کامل شکست خوردند و همچنان ملت ولایتمدار جمهوری اسلامی را نشناختند.

حاج شیخ مهدی پورمحمد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید با تمام قدرت جهاد تبیین راه بیاندازید ، خطاب به فرهنگیان و مدیران آموزش و پرورش، گفت: دشمنان با هزینه سنگین در پی عوض کردن جای جلاد و شهید هستند لذا باید واقعیت های جامعه خصوصا خیانت های رژیم پهلوی را برای مردم خصوصا جوانان روشنگری کرد.

امام جمعه ورزقان در ادامه با اشاره به اهانت نشریه فرانسوی صهیونیستی علیه مرجعیت دینی اشاره کرد و گفت: متاسفانه نشریه خبیث فرانسوی که در سابقه خود توهین به ادیان و مقدسات را دارد این بار به مرجعیت دینی توهین کرده است.

وی ادامه داد: این نشریه در سابقه خود توهین های زیادی را به ادیان و مقدسات داشته و بخاطر این توهین ها توقیف و یا تعطیل شده است و این به روشنی نشان می‌دهد که آزادی بیان، امروز ابزار سرکوب حق و حقیقت شده است.

وی ضمن محکوم نمودن این اقدام ، از دستگاه دیپلماسی کشور درخواست کرد موضوع را در مراجع بین المللی پیگیری و همچنین از مجامع بشری جهان اسلام نیز خواست بشدت این موضوع را محکوم کنند.

حاج آقا پورمحمد همچنین دلیل ناراحتی استکبار از رهبری انقلاب اسلامی را تدابیر هوشمندانه ایشان دانست و بیان داشت: تدابیر، درایت و هوشیاری رهبر معظم انقلاب تمام توطئه ها و نقشه های دشمنان و استکبار را خنثی کرده است، بخاطر همین موضوع است که دنبال فرافکنی و تخریب مرجعیت دینی و سیاسی هستند.

وی همچنین به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم استان قم نیز پرداخت و با اشاره به درس‌های بصیرتی از ماجرای ۱۹ دی تصریح کرد: سرعت عمل، خطرات مبارزه و قیام را به جان خریدن در تظاهرات ۵۶ و درس سوم اینکه مردم قم همانند امت ابا عبدالله حسین(ع) عمل کردند و مثل توابین خانه نشین نشدند و به موقع اقدام و وارد میدان شدند.

امام جمعه ورزقان در ادامه به مشکلات کارگری شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: در هفته های اخیر پیگیر مشکلات کارگران زحمت کش مجتمع مس سونگون بودم که جا دارد از توجه ویژه رئیس محترم دادگستری و دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان که با نگاه ویژه و رافت اسلامی به موضوع نگاه می کنند تقدیر و تشکر کنم.

وی ادامه داد: این کارگران فرزندان ما هستند، نباید به این عزیزان برچسب های دیگری زد! این عزیزان در تمام صحنه ها زودتر، جلوتر و محکم تر همراه مردم و مسئولان در میدان بودند و تمام این ها نه تنها در شعار بلکه در عمل ، سربازان واقعی امام خامنه ای هستند لذا انتظار می رود مشکلات کارگران عزیز به سرعت رسیدگی و این عزیزان دوباره مشغول بکار شوند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *