اسلایدر 23 مرداد 1402 - 7 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 0 دقیقه
کپی شد!
0

رفتار کاندیداها در صلاحیتشان تاثیرگذار خواهد بود

موسوی گفت: با توجه به اینکه رفتار کاندیداها در صلاحیت ها تاثیرگذار خواهد بود از هیئت نظارت بر انتخابات انتظار داریم فعالیت تمام کاندیداها را رصد و در اسرع وقت گزارش نمایند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای ورزقان سید احمد موسوی رئیس دادگستری و رئیس شورای پیشگیری از جرایم شهرستان ورزقان بیان داشت: انتخابات برای نظام در سطح بالایی اهمیت دارد. موظف هستیم به عنوان یک مسئول و به عنوان یک شهروند در برابر مسایل کشور و خصوصا انتخابات حساس باشیم.

موسوی در ادامه گفت: امنیت انتخابات مستلزم این هست که اقدامات پیشگیرانه انجام یابد. در روزهای آینده در سایه تدابیر و اقدامات شورای پیشگیری جرایم انتخاباتی شهرستان کمتر خواهد گردید.

رئیس دادگستری ورزقان تاکید کرد: انتخابات کشور توسط اشخاص، نهادها و رسانه ها مختلف داخلی و خارجی ارزیابی می شود و لذا نیاز است تخلفات انتخاباتی به کمترین میزان خود برسد.

وی افزود: دبیرخانه شورای پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی شهرستان ورزقان با دبیری دادستان محترم به صورت جدی و مستمر کار می کند و از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف فورا مراتب را به دادستانی گزارش کنند.

رئیس دادگستری شهرستان ورزقان به تخلفات انتخاباتی اشاره کرد و افزود: موارد تخلف در انتخابات تا قبل از انتخابات به شرح زیر است: ۱ _ تبلیغات زود هنگام: یکی راه های افزایش مشارکت در انتخابات تبلیغات است. اما تبلیغات چارچوب دارد و باید طبق قانون انجام یابد. تبلیغات زود هنگام جرم محسوب می شود، تبلیغات توسط کارکنان دولت و با استفاده از بیت المال و امکانات دولتی توسط جامعه اطلاعاتی شدیدا رصد می شود و در صورت گزارش به جد برخورد خواهد شد. ادارات خدماتی رسان و حمایتی حق ندارند توزیع اقلام، اجناس و امتیازات به جامعه هدف خود را به شخص یا اشخاص خاصی نسبت داده و وسیله ای برای تبلیغ له کاندیدای خاصی قرار دهند.

وی ادامه داد: ۲ _خرید و فروش رای: ( در قانون جدید خلا های قانون قبلی برداشته شده) کاندیدای احتمالی یا هر شخصی در هر کجا و در هر مکانی به نحو مستقیم و غیر مستقیم با دادن وجه، اجناس، کالا یا امتیاز مبادرت به خرید فروش رای کنند جرم محسوب می شود. از هیئت نظارت انتخابات شهرستان نیز انتظار داریم این موضوع را جدی گرفته و فعالیت تمام کاندیداها را رصد و تخلفات را منعکس نمایند. مطمئنا تمام رفتارهای کاندیداها در صلاحیت کاندیداها تاثیر گذار خواهد بود

موسوی در ادامه از رسانه های رسمی محلی خواست: قانون انتخابات باید برای عموم مردم تبیین شود، با تبیین قوانین انتخابات، جرایم انتخاباتی نیز کمتر خواهد شد.

وی ادامه داد: انتخابات برگ برنده نظام مقدس جمهوری اسلامی است. لذا تمام دستگاه ها وظیفه دارند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

رئیس دادگستری شهرستان ورزقان در پایان گفت: در شهرستان ورزقان برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی شعباتی در دادسرا و دادگاه اختصاص یافته است.

نویسنده
احمد مظفری
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *